Whatsapp’ın dünyaca ünlü ücretsiz bir mesajlaşma uygulaması olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Hürriyet’te belirtildiği gibi, her gün yeni özellikleri ile hayatımızın bir parçası haline geldi bile. Dünya’da 1.5 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan bu uygulamanın Türkiye’de ise 44 milyondan fazla kullanıcısı bulunduğu tahmin edilmektedir. 

Bu derece önemli bir uygulamayı kullanan çocuklarınızın takibi de, giderek artan çevrim içi tehditler nedeniyle daha da önemli hale gelmektedir. Kişisel bilgilerin güvenliği, siber zorbalıklara karşı önlem gibi çevrim içi tehditler yüzlerce tehditten sadece ilk akla gelenlerdir. 

Burada önemli olan yasal sınırlar çerçevesinde kullanım alanlarına göre kendimizi, çocuklarımızı ve sevdiklerimizi koruyabilmektir. Aşağıda bu yöntemlerden bazıları ayrıntılarıyla incelenmektedir.

WhatsApp Takip Programı

Whatsapp takibi nedir ve nasıl yapılır?

Spy-On-Whatsapp-Without-Target-PhoneBilindiği gibi sürekli gelişen çevrim içi uygulamalar karşısında sürekli karşı hamleler gerçekleştirilmektedir. Teknolojik olarak kendimizi ne kadar güvende hissedersek hissedelim, sevdiklerimizi ve özellikle de çocuklarımızı çevrim için dünyada bir başlarına bıraktığımızda kimlerle karışılacaklarını veya neler yaşayabileceklerini tahmin etmek bile çok zor. 

Her gün binlerce siber zorba tarafından sıkıştırılan yüzlerce kişi, sızdırılan birçok kişisel bilgi ve multimedya içerik varken, çocuklarımızı bilinçlendirmeli ve ön etkin davranarak onları korumalıyız. Bunun için onları Whatsapp hesaplarını kontrol edebileceğimiz Whatsapp takibi, Whatsapp izleme veya Whatsapp takip etme olarak adlandırılan yöntemleri şöyle sıralayabiliriz:

Whatsapp Web

Whatsapp hem Android ve iOS telefonlarda hem de bilgisayarlardan doğrudan erişime izin vermektedir. Bu özellik sayesinde, bilgisayarınızda açacağınız Whatsapp web sayfasında (web.whatsapp.com), mesajlarına erişmek istediğiniz telefonun Whatsapp menüsünden web erişimi için kare kodu okutmanız ve sonrasında ne zaman isterseniz ilgili numaranın mesajlarına, geçmişine ve durum paylaşımlarına erişmeniz mümkün olmaktadır.

Burada herhangi bir onay kodu veya bildirimi girmenize gerek duyulmamaktadır. Herhangi bir teknik beceri veya ustalık gerektirmeyen bu yöntem ile internet erişimi olan bir bilgisayar ve temel seviyede bilgisayar ve Whatsapp kullanımı bilgisi yeterli olmaktadır. Kulağa oldukça kolay geliyor değil mi?

Her ne kadar basit beceri gerektirse de bu yöntemin kullanımı hem kolay fark edilebilirlik hem de hedef tarafından sonlandırılma olasılığı taşımaktadır. Peki, bu ne alma gelmektedir? Fark edilebilirlikten kastettiğim, hedef kullanıcının kendi telefonundan “Whatsapp Web” menüsüne girmesi durumunda halen aktif olan oturumları fark etmesi durumudur. Her ne kadar aktif oturumun nereden kimin tarafından açıldığını göremese de bu hedefin şüphelenmesine neden olacaktır. 

Ayrıca, buradan tüm aktif oturumları sonlandırabilme opsiyonu sayesinde sizin bilgisayarınızda olan oturumu sonlandırabilecektir. Bu nedenle, bu yöntemle sizin için ne kadar kolay bir şekilde hedef Whatsapp kullanıcısının bilgilerine erişebiliyorsanız ve Whatsapp takibi yapabiliyorsanız, hedef kullanıcı da o kadar kolay şekilde sizin takibinizden kurtulabilir.

WhatsApp İzleme

WhatsApp Numarayı Gir:

MAC ‘spoofing’

Mac spoofing veya MAC kafesleme yöntemi ile de hedef Whatsapp kullanıcısının mesajları, geçmişi, durum bilgileri, gönderilen ve gelen fotoğrafları, videoları, konumları kısacası Whatsapp üzerindeki tüm bilgilerine erişmek oldukça mümkün. Bir önceki yönteme göre biraz daha karmaşık ve teknik donanım gerektirdiğini belirtmem gerekiyor.

Burada öncelikle MAC adresi gereklidir. Hedef kullanıcının MAC adresini ise öncesinde sizin telefonunuzla Bluetooth eşleşmesi yaptıysa, WiFi Hotspot bağlantısı yaptıysa veya doğrudan hedef telefonu fiziksel olarak alarak Wifi bağlantı ekranından öğrenebilirsiniz. MAC adresini birçok yöntemden biri ile bulduktan sonra işleminiz tabii ki burada bitmiyor.

Bundan sonraki aşamada kendi telefonunuzdaki Whatsapp programı yüklü ise kaldırmanız ve MAC spoofer programları aracılığıyla bir önceki adımda aldığınız MAC adresini kendi MAC adresiniz gibi göstermek için değiştirmeniz gerekmektedir. Bundan sonraki aşama standart Whatsapp yükleme işlemidir. Bu aşamaya kadar anlattığım detayları doğru uyguladıysanız, hedef numara ile gerçekleştirilen Whatsapp yükleme ekranında yönlendirmiş olduğunuz MAC adresiniz önceden hesabınızla kullanılan bir adres olduğundan herhangi bir onay kodu ekranı gelmeden işlemi tamamlayabilirsiniz.

Her ne kadar basit görünse de bu yöntemi gerçekleştirebilmek için ileri seviye teknik bilgi ve donanıma sahip olmanız gerekmektedir. Başarılı bir yöntem olmakla beraber, sadece root atılmış Android telefonlarda uygulanabilecek olması ise bu yöntemin eksikleri arasında yer almaktadır. Ne yazık ki bir önceki yöntem gibi çoğu kişinin rahatlıkla yapabileceği bir Whatsapp izleme yöntemi değildir.

Takip programları

Şu ana kadar anlattığım iki yöntem de kendince zorlukları ve avantaları ile ücretsiz olarak tamamen sizin tarafınızdan gerçekleştirilebiliyordu. Fakat her iki yöntemin de dezavantajları açıkça ortadadır. Eğer sevdiklerinizin ve çocuklarınızın çevrim için güvenliği için gerekli işlemleri bu önceki iki yöntemle de sağlıklı bir şekilde yapabileceğinize inanmıyorsanız ki kısmen de haklı olduğunuzu düşünüyorum, bu durumda en iyi alternatifiniz Whatsapp casus olarak adlandırılan Whatsapp casus programlarıdır.

Bu programlar hedef telefona kurulduktan sonra onlar her zamanki gibi telefonlarında Whatsapp ve diğer uygulamaları kullanmaya devam ederlerken, siz de bu kullanımlara dair gerçek zamanlı bildirimler alırsınız. Bu tür uygulamalar hem teknik açıdan kullanımı kolay hem de hedef kullanıcı tarafından, özellikle de çocuklarınız için düşünüyorsanız, fark edilmesi oldukça zordur.

WhatsApp Takip Programı

Önceki iki yöntemle kıyaslayacak olursak, bu tür Whatsapp casus programlar, kullanımı daha istikrarlı ve sizin açınızdan hedef bilgilerin sürekli akışını sağlayacak tek yöntem olarak öne çıkmaktadır. Neden önceki yöntemlerle şüphe uyandırıp, düzenli bilgi akışının kesintiye uğrama riskini almak isteyesiniz ki?

Şimdi 2022 yılı için en iyi Whatsapp casus programlara bir göz atalım.

2022 İçin En İyi Whatsapp Takip Programları

Yukarıda belirtilen yöntemlerden en işlevsel ve amacımıza ulaşmada en etkili olan yöntemin takip programları olduğunu zaten belirtmiştim. Piyasa birçok Whatsapp takip programı bulunmaktadır. Casus program, Whatsapp casus program veya Whatsapp casus gibi çeşitli adlarla anılan bu tür uygulamalarla, hedef kullanıcı Whatsapp bilgilerine erişebiliyoruz. 

Peki, günümüz teknolojisinin geliştiği ve her gün binlerce uygulama iOS ve Android telefonlara uyumlu olarak piyasaya çıkarken, ihtiyacımız olan doğru uygulamayı nasıl bulacaksınız?

Bu sorunuza cevap vermek adına sizler için bu programlardan en başarılı olanları burada inceleyeceğim:

  • mSpy
  • SpyBubble
  • MobileSpy

mSpy

mSpy uygulaması ile hedef kullanıcı Whatsapp programı aracılığıyla gerçekleştirilen tüm aktiviteleri inceleyebilirsiniz. mSpy Whatsapp takip programı ile yapabileceklerinizin sınırı yok: tüm Whatsapp veri alışverişlerini, mesajları, gönderilen ve alınan fotoğraf, video, ses kayıtları, konumlar ve belgeler gibi önemli ayrıntıları inceleyebilir ve olası bir tehdidin önüne geçerek çocuklarınızı ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz. 

Öncelikle ihtiyacınıza uygun bir paketi belirleyip mSpy programını satın almanız gerekmektedir. Başarılı bir satın alma işlemi sonrasında sadece sizin tarafınızdan görüntülenebilecek bir kontrol paneline erişeceksiniz. 

SATIN ALIN

Buradaki bilgiler ışığında ve isterseniz mSpy müşteri hizmetlerinden teknik destekle programı hedef Android, iOS veya Windows Phone telefona yükleyeceksiniz. Bundan sonra hedef kullanıcı farkına varmadan size telefondaki aktivitelerini kontrol panelinizden görüntülenebilecektir.

Böylece çocuklarınızın ve sevdiklerinizin siber zorbalar ve kişisel bilgilerinin hedef olması gibi çevrim için tehlikelere karşı savunmasız bırakmamış olacaksınız. Kullanımı kolay, etkili ve aldığı paranın hakkını veren mSpy sadece Whatsapp değil telefondaki tüm aktivitelere de erişmenizi kolaylıkla sağladığı için piyasadaki en başarılı uygulama olarak öne çıkmakta ve kullanıcılarının sağladığı yorumlar da bunu desteklemektedir.

 Tüm bunları sizde ücretsiz yedi günlük deneme sürümü ile deneyimleyebilir ve programın sunduğu avantajlardan gerekli faydayı alabileceğinizi düşündüğünüzde aboneliğinizi makul ücretlerde devam ettirebilirsiniz.

SpyBubble

mSpy benzeri bir uygulama olan SpyBubble ise benzeri hizmetleri sağlamaktadır. Gönderilen ve gelen tüm bireysel ve grup mesajlaşmalarına erişmenizi sağlayan bu casus uygulama, gönderilen ve gelen tüm multimedyaya erişim sağlamaktadır.

 Hedef telefona indirilip kurulması gereken bu uygulama, çeşitli paketler halinde aylık abonelik yapılarak kullanılmaktadır. Temel pakette çok fazla özellik olmaması ve premium pakette bile bazı telefonlarda root atılması veya jailbreak yapılması gerekmektedir. 

En üst pakette, dolayısıyla en pahalı olan pakette ise iOS telefonlara sadece iCloud bilgileri ile uzaktan erişim ve program yükleme olasılığı bulunmaktadır. Bu da iCloud bilgilerine sahip olduğunuz tüm telefonlara uzaktan erişip tüm bilgileri incelebileceğiniz anlamına gelmektedir.

SpyBubble da mSpy gibi çocuklarınızı ve sevdiklerinizi çevrim için tehditlerden koruyabilmek için sizlere bir avantaj sağlayacak bir Whatsapp takip programıdır. Müşteri hizmetlerinin her an erişilebilir olduğu SpyBubble ayrıca teknik destek sağlamakta ve Whatsapp gibi diğer telefon aktivitelerine erişmenizi sağlamaktadır. 

3 gün ücretsiz olarak bu uygulamayı deneyebilir ve memnun kaldığınız takdirde aboneliğinizi başlatarak, sevdiklerinizi çevrim için tehditlere karşı savunmasız bir durumda bırakmaktan kaçınabilirsiniz.

MobileSpy

Söz konusu sevdikleriniz ve çocuklarınızın güvenliği ve sağlığı olduğunda, tehditlerin çevrim içi tehditleri de kapsadığını hiç düşündünüz mü? Yeni neslin saatlerce telefon ve Whatsapp gibi uygulamalarda vakit harcadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. İşte bu nedenle onları korumak için MobileSpy programı aracılığıyla onları olası siber zorbalar gibi çevrim için tehditlere karşı koruyabilirsiniz.

mSpy ve SpyBubble gibi MobileSpy programı da hedef telefondaki tüm Whatsapp bilgilerine erişimi sadece basit bir kurulumla sağlamaktadır. Çoğu iPhone’da jailbreaksiz çalışabilen MobileSpy, gelişmiş çok dilli ara yüzü ve 7/24 müşteri hizmetleri ile gelişmiş bir telefon takip programı görüntüsü sergilemektedir. Whatsapp ve benzeri tüm telefon aktivitelerine erişim imkânı sağlayan bu program sayesinde sevdiklerinizi ve çocuklarınızı çevrim içi tehditlere karşı koruyabileceksiniz.

Üstelik MobileSpy tarafından sunulan tüm avantaj ve faydalara, yedi gün boyunca ücretsiz erişebilir, böylece programın sizin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını ücretsiz bir şekilde deneme fırsatı yakalamış olursunuz.

WhatsApp Takip Programı ile Silinen Sohbet Geçmişini Görme

whatsapp takip programı

Telefonunu elinden hiç düşürmeyen eşiniz ya da çocuğunuzun tüm gün kiminle konuştuğunu mu merak ediyorsunuz? Eşinizin sizi aldattığını ya da sevdiğiniz birinin WhatsApp uygulaması üzerinden tehlikeli ya da yanlış insanlarla görüştüğünden mi korkuyorsunuz?

WhatsApp takip programı ile kötü arkadaşlar edindiğinden ya da yasak ilişki yaşadığından endişe ettiğiniz aile fertlerini ya da mesai saatlerini arkadaşlarıyla sohbetle geçirdiğinden şüphelendiğiniz veya şirketinize ait sırları başka çevrelerle paylaştığını düşündüğünüz çalışanlarınızı takip edebilirsiniz.

WhatsApp casus yazılımı sayesinde hedef telefondaki WhatsApp mesajlarını okuyabilmenin yanı sıra silinen sohbet geçmişini de görüntüleyebilirsiniz. WhatsApp silinen geçmişi görme yazılımı vasıtasıyla tüm telefon, tablet ve bilgisayarlarda çocuklarınızın WhatsApp’taki aktivitelerini takip edebilir ve ebeveynlik vazifenizi yerine getirerek çocuklarınızı ve sevdiklerinizi kötü niyetli insanlardan koruyabilirsiniz.

WhatsApp casus yazılımı ile;

– Başkalarının WhatsApp mesajlarını okuma

– WhatsApp geçmiş mesajları okuma

– Silinen konuşma metinlerine ulaşma

– WhatsApp kanalıyla paylaşılan fotoğraf, video ve ses dosyalarına ulaşma

– WhatsApp üzerinden yapılan sesli ya da görüntülü aramaların kiminle, ne zaman ve ne kadar sürdüğünü görüntüleme olanağı elde edebilirsiniz.

MSPY SATIN ALIN

WhatsApp Sohbet Geçmişi Nasıl Okunur?

WhatsApp takip etme programı ile başkasının WhatsApp mesajlarını okumak için öncelikle casus yazılım hedef telefona kurulmalıdır. İzlenmek istenen telefon Android işletim sistemli ise kurulum ardından daha evvel WhatsApp’tan gönderilen 100 mesaj ve kurulumdan itibaren yapılan mesajlaşmalar görüntülenebilecektir. Takibe alınan telefon Jailbreak’li iPhone olması halinde ise son 3 ayda WhatsApp’tan gönderilen mesajların tümüne ulaşılabilir. WhatsApp geçmişini öğrenmek istediğiniz telefon iPhone ise ve erişim iCloud üzerinden yapılmışsa o halde telefonda olan tüm bilgilerin yanı sıra 3 ay öncesine kadar olan yazışmaların tam metnine de ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Takip Etme Programını Ücretsiz Deneyin

Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma programı ile takip etmek istediğiniz kişilerin WhatsApp geçmişine ulaşmak için yazılımı birkaç dakika içerisinde hedef telefona kurarak ücretsiz deneyebilirsiniz. Size göndereceğimiz kullanıcı bilgileriyle takip etmek istediğiniz kişinin kiminle ne kadar süre ve neler konuştuğunu görebilirsiniz.

Kullanıcı, Takip Edildiğini Anlar mı?

Casus programın hedef telefona kurulmasının ardından WhatsApp silinen geçmişi görme yazılımı geri planda çalışacak ve kullanıcı tarafından hiçbir şekilde fark edilmesi mümkün olmayacaktır.

Sonuç

Whatsapp’ın hayatımızdaki yeri giderek artmakta ve buna karşı gelişen tehditler de eş zamanlı çoğalmaktadır. Burada kendimizi, çocuklarımızı ve sevdiklerimizi korumak ve kişisel bilgilerimizin güvenliği, siber zorbalarla mücadele ve diğer yüzlerce etkin mücadele etmek için gerekli nedenleri ve bunun nasıl yapılacağını ayrıntılarıyla kişisel deneyimlerimden faydalanarak açıklamaya çalıştım.

Burada aktarılan bilgilerin sadece ve sadece bilgi amaçlı olup, yasal sınırlar içerisinde kullanılması veya kullanılmaması tamamen kişinin kendi sorumluluğudur. Bununla birlikte, bu kadar yöntem ve bu kadar fazla uygulama arasında, yukarıda da belirtildiği gibi mSpy, SpyBubble ve MobileSpy’in etkin kullanımı ve işlevselliği ile takip programları diğer yöntemlere kıyasla öne çıkmaktadır. 

Kendimizi, çocuklarımızı ve sevdiklerimizi Whatsapp ve diğer popüler uygulamaları kullanırken çevrim içi tehditlerden korumak için neler yapabileceğinize şimdi siz karar verin.