Telefon numarasından konum bulma 2023 yılında gerçekten gerekli mi?

Mobil cihazların hayatımızdaki yeri her geçen gün daha da belirginleşmektedir. Gelişen teknoloji ile hayatımızı kolaylaştırmak için her geçen gün teknolojiye daha fazla yer açmaktayız. Eskiden bir arkadaşımızla buluşurken, “Kızılay YKM’de 15.00’te” buluşalım der ve oraya gider bazen saatlerce arkadaşımızın gelmesini beklerdik. Ama şimdi basit bir şekilde “konum” paylaşarak istediğimiz yere gidiyor, anlık konum takibi yaparak gelip gelmediğini bile anlayabiliyoruz.

Gelişen teknolojiden tüm imkanlarıyla olumlu yararlanmak tamamen bizim elimizde. Çocuğunuzun istediğiniz zaman nerede olduğunu öğrenmek, ya da şirket telefonlarını kullanan çalışanlarınızın gün boyu ziyaret ettikleri yerlere göz atmak, ya da şirket araçlarınızın rotalarını incelemek artık çeşitli uygulamalar ile oldukça basit. 

Ben bu yazımda sizlere ebeveyn ve işveren kontrolü kapsamında bireysel olarak nasıl telefon numarasından konum bulma işlemi yapabileceğinizi anlatacağım.

Telefon Numarasından Konum Bulma

Numara ile cep telefonu takibi mümkün mü?

Herkesin merak ettiği sorunun cevabı evettir. Birçok yöntemle telefon numarası girilerek konum bulma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fakat bunlardan en kolayı ve en başarılısı konum bulma işlevi gören programlar ile yapılan işlemlerdir. Şimdi bunlara bir göz atalım.

Telefon numarasından konum bulma

Numarayı Gir:

Ayrıca oku: WhatsApp takip

En iyi telefon numarasından konum bulma programı 2023

mSpy

Takip uygulamalarında sektörde öncü konumunda bulunan mSpy 2010 yılında beri kullanıcılarının çeşitli mobil cihaz casus uygulama ihtiyaçlarını başarıyla karşılamaktadır. Her geçen gün yeni ve gerekli yeni özellikler sunan mSpy ile telefon numarası ile konum bulabilir, buna çeşitli parametreler belirleyebilirsiniz.

Çeşitli opsiyonları olan bu uygulama, kullanıcı dostu arayüzü, basit kullanım kolaylığı ve herhangi bir teknik uzmanlık gerektirmemesi ile kullanıcılarından tam not almaktadır. Çocuğunuzun veya çalışanınızın konumuna ihtiayacınız olduğunda size harita üzerinden tam konum sınabilen bu uygulamayı oldukça beğeneceğinizi düşünüyorum.

Telefon Numarasından Yer Bulma

SpyBubble 

mSpy kadar farklı özellik sunmasa da telefon numarasıyla konum bulma ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek diğer bir uygulamadır. Kolay kurulumu ve kullanımı ile güvenilir bir hizmet sunan bu uygulamayla konum takibi yapmanız oldukça basit. 

Mobil cihazlar için diğer casus program özellikleri bulunmasına rağmen mSpy’a kıyasla kısıtlı özellik sunan SpyBubble iyi bir alternatif olabilir. Tüm temel cep telefonu takip özellikleri sizin için yeterliyse, denemenizde fayda olabilir.

Moniterro

Sektörde kendisini ispatlayan ve kullanıcıları tarafından kabul görmüş diğer bir uygulama da Moniterro’dır. Sadece temel takip özellikleri sunan bu uygulama ile cep telefonu numarasıyla konum bulma işlemi yapabilirsiniz.

Basit bir kullanımı olan Moniterro, ne yazık ki hepsi bir arada çözüm sunmak yerine kompakt bir casus uygulama olmayı tercih etmiş. Kimileri için bu bir avantaj olabilir. Bu nedenle, numara ile konum takibi dahil olmak üzere sadece temel bilgilere erişmek isteyen kullanıcıların beğeneceğini düşündüğüm bir uygulamadır. 

mSpy nasıl kurulur ve nasıl kullanılır?

mSpy kullanımdaki tüm mobil cihazlarla uyumlu olduğu resmi internet sitesinde belirtilmektedir. Fakat, işi garantiye almak için kullanmak istediğiniz telefonun uyumluluk kontrolünü resmi web sitesi üzerinden herhangi bir ödeme yapmadan ya da bilgi paylaşmadan gerçekleştirebilirsiniz. 

Öncelikle resmi sitesi üzerinden üyelik işlemlerini başlatmanız gerekiyor. Android veya iOS işletim sistemli cihaza, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre belirleyeceğiniz paket türü ve kullanım süresini belirleyebilirsiniz. Bu konuda çeşitli fiyat ve opsiyonlar sunulmaktadır. İsterseniz herhangi bir paketi kullanmadan 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilir, ona göre program hakkında daha derin ve kapsamlı bir deneyim elde edebilirsiniz. 

Böylece karar vermeniz daha kolay olacaktır. Kullanmaya karar verdikten sonra, temel veya premium paketten birinden 1, 3 veya 12 aylık kullanım tercihinize göre paket ve ödeme bilgilerini doldurmanız gerekmektedir.

Devamında ödemenizin onayı geldiğinde size uygulamaya hoşgeldiniz maili gelecek olup bu mailde benim aşağıda anlatacağım kolay kurulum talimatlarını bulabilirsiniz. Herhangi bir teknik deneyim ve bilgiye ihtiyacınız olmaksızın kolayca kurulumu gerçekleştirebilir ve telefon numarasıyla konum bulmaya başlayabilirsiniz.  

Bu programın rakiplerinden ayıran diğer bir özelliği de jailbreaksiz de iOS tabanlı mobil cihazlarda çalışıyor olmasıdır. Bu özellikle mobil cihazlarına jailbreak yaptırmak istemeyen ancak başkasının konumunu bulma ihtiyacı olan kullanıcılar için değerli bir opsiyon olarak karşımıza çıkmaktadır. İster jailbreakli ister jailbreaksiz hangi sürümü seçerseniz seçin, kurulum aşamaları çok benzer bir şekilde ilerlemektedir. Öncelikle cihazınızda iCloud yedeklemeyi etkin konuma getirmeniz gerekmektedir. (ayarlar–iCloud ayarları–iCloud yedekleme). Devamında bir önceki kısımda belirttiğim e-posta ile sadece size sunulan mSpy giriş bilgileri vasıtasıyla Kontrol Panelinde oturum açın. 

iCloud kullanıcı bilgilerini istediği ekrana geldiğinizde bu bilgileri ilgili alana girin ve basit bir kaç onay ekranını hızlıca geçin, sonrasında iCloud yedeğini belirleyerek işlemi tamamlayın. Bundan sonra artık uygulamayı kullanmaya iOS cihazınızda başlayabilir, uygulamanın ilgili menüsünden telefondan konum bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Eğer Android işletim sistemi olan bir mobil cihaz kullanarak telefon numarasından konum bulmak istiyorsanız bunun için öncelikle Google Play korumasının bahse konu telefonda kapalı durumda olması gerekmektedır. (ayarlar–Google–güvenlik–Google Play koruması). Devamında Google Chrome veya istediğinizi herhangi bir tarayıcıdan b33w.net/a adresinden “apk” uzantılı mSpy ugyulamasını indirip herhangi bir program kurulumuna benzer şekilde programı telefonunuza kurun. 

Bu esna uygulama sizden kişisel ayarlarınızı belirlemenizi isteyecektir, burada bir kaç basit ayarı tanımlayıp artık kurulum işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bundan sonraki aşama ise iOS sürümündeki gibi e-posta ile size gönderilen ve sadece sizin tarafınızdan kullanılabilen Kontrol Paneli üzerinden cep telefonu numarasından konum bulma işlemini gerçekleştirebilmektir.

 Her iki işletim sistemiyle de kullanılan bu uygulama ile sadece GPS konum takibi değil aynı zamanda coğrafi çevreleme olarak bilinen geofencing de yapabilirsiniz. Bu ne işime yarayacak diye düşünüyorsanız kısaca şöyle belirteyim. Numara ile konum bulma işlemi gerçekleştireceğiniz numaraya sanal bir sınır belirleyip o sınırlara girildiğinde veya çıktığında size bildirim gelir. 

Mesela çocuğunuz için okul sanal bölgesi ayarladınız, saat 11.00’de o bölgeden çıkmaması gerekirken çıktığında (ve her çıkışında) size bildirim gelir ve siz de çocuğunuzun o saatte okul alanında olması gerekirken dışarı çıktığı bilgisiyle gerekli adımları atabilirsiniz.

Aynısı şirketler için de gereklidir. Örneğin gece 2’de şirkete ait bir cihaz şirketinize giriş yaptığına dair bir bildirim gelebilir, bu çalışkan çalışanınızın gece yarısı şirkette ne işi olduğunu sormanız için gece yarısı geldiğini anlamanın bir yolu olabilir. 

Telefon numarasından konum bulma programı diğer avantajları

mSpy uygulamasının en önemli avantajı hepsi bir çözüm sunmasıdır bana göre. Çünkü her bir  mobil cihaz takip ihtiyacı için farklı bir uygulama satın almaya ne gücümüz yeter ne de bununla uğraşacak vaktimiz var. Bu nedenle konum bulmak için satın alacağınız mSpy uygulaması ile satın aldığınız paket türüne göre çeşitli diğer avantajları da elde edeceksiniz.

Bu program aracılığıyla şu özelliklere de erişim imkanınız olacak:

  • Whatsapp, 
  • Snapchat, 
  • Facebook, 
  • Facebook Messenger, 
  • Arama kayıtları, 
  • SMS detayları, 
  • Videolar ve fotoğraflar, 
  • Tarayıcı geçmişi 

Ve bunlar gibi onlarca telefonda gerçekleştirilen tüm iletişim, sosyal medya, alınan/gönderilen multimedya dosyaları gibi bir çok veriye erişebilirsiniz. Bütün bunları tek bir uygulama üzerinden alabilmek, üstelik bunları yaparken hedef kullanıcının hiç farkına varmaması ebeveyn ve işveren kontrolü kapsamında paha biçilemez bir fırsattır. 

Çünkü çocuklarınızı veya çalışanlarınızı fark edilebilir ve başarısız uygulamalarla takip etmeye çalıştığınızda güven duygusuna zarar verebilirsiniz. Bu nedenle hem sizin hem de onların güvenliği için mSpy gibi kendisini kullanıcılarına kabul ettirmiş ve onlardan tam puan almış bir programı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. 

Sonuç

Teknolojinin hayatımızdaki önemli yeri şu anki halini korusa bile oldukça önemli, ki bence daha da gelişerek daha önemli hale gelecek. Biz de teknolojiden en iyi şekilde faydalanıp hayatlarımızı daha da kolay bir hale getireceğiz. 

Numaradan konum bulma gibi eylemlerle çeşitli durumlarda gerekli konum takibi yaparak çocuklarınızın veya çalışanlarınızın nerede olduğunu onlara sormadan çok rahat bir şekilde mSpy ile güvenilir, sürdürülebilir ve doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Burada anlattığım konular tamamen bilgi amaçlıdır, yasal amaç dışı kullanım kullanıcının kendi sorumluluğundadır. Umarım diğer yazılarımı da beğenerek okursunuz. Başka bir yazıda görüşmek üzere!

One Response
  1. Herek Ağustos 25, 2020

Leave a Reply

iPhone & Android 2021 İçin En İyi Casus Uygulaması: Hemen şimdi deneyin!

Buraya Tıkla