Android için Keylogger 2022 Yılında Gerçekten Gerekli mi?

Android tabanlı mobil cihazların bir çoğumuzun evinde ve ofisinde olduğu yadsınamaz bir gerçektir. En büyük rakibi olan iOS tabanlı mobil cihazlarda bulunan bir çok özelliği bünyesinde barındıran bu Android cihazları kullanan sevdiklerimizi, çocuklarımızı ve ofis çalışanlarımızı çevrim içi dünyanın tehlikelerinden korumak ve işletmemize ait hassas bilgilerin üçüncü kişilere geçmesini engellemek için bazı koruyucu tedbirler almamız gerekebiliyor. 

Bunlardan biri de keylogger denilen, tüm tuş hareketlerinin kaydının alınmasıdır. İnternette hakkında birçok makale ve yazı bulabileceğiniz keylogger hakkında tüm detaylı bir arada sizler için topladım. Böylece konu hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile bu yazıyı okuyarak sağlam bir giriş yapmış olacaksınız. 

Keylogger nasıl çalışır?

  • Klasik Keylogger
  • Takip programı ile keylogger

Klasik Keylogger

İnternette Android keylogger var mı, telefona keylogger atma veya keylogger bulma gibi anahtar kelimeler bir çok kez aranmıştır. Temel keylogger programları, adından da anlaşılacağı üzere, tüm klavye hareketlerinin kayını tutmaktadır. 

Bu özelliği sayesinde girilen bir sitedeki kullanıcı adı ve şifresi, web geçmişi silinse bile girilen site adı, şifre ile girilen bir sayfada yazılan belgeler gibi bir çok klavye hareketini öğrenmeniz ve bunları çocuklarınızı korumak veya işletmenizin çıkarlarını gözetmek için kullanmanız oldukça doğaldır.

Fakat klasik keyloggerlar, internette oldukça basit bir arama ile bulabilmekte ve kullanılmaktadır. Bazıları ücretsiz olan bu klasik keyloggerlar hakkında bazı kullanıcılar bilgilerin güvenliği konusunda endişe yaşamaktadır. 

Bunlara ek olarak, bu keyloggerların sadece klavye kaydı yapıyor olması, kopyala yapıştır yapıldığında hangi metnin kopyalandığına dair içerik veya detay sunmamaktadır.  

Ayrıca, mesajlaşma örneğinden ilerleyecek olursak, hedef kullanıcının yazdığı mesajlar klavye kullanıldığından kayıt altına alınırken, hedef kullanıcıya muhatabı tarafından yazılan mesajların kaydı alınmamaktadır. Bu da bir diyalog esnasında size sadece çocuğunuzun veya çalışanınızın yazdığı monolog şeklinde bir yazışma detayı sunmaktadır. 

Kısaca özetleyecek olursam, klasik keyloggerlar sadece keylogger görevini yerine getirmekte ve klavye hareketlerini size sunmaktadır. Daha fazla detay istiyorsanız, takip programlarındaki keylogger özelliğini denemeniz gerekmektedir.

Takip programı ile keylogger

Adından da anlaşılacağı gibi bu tür keyloggerların klasik benzerlerinden farklılaştıkları nokta başka bir programla entegre olmalarıdır. Tüm klasik keylogger özelliklerini bünyesinde barındıran takip programlı özelliği olarak gelen keyloggerlar, bütün klavye hareketlerinin kaydedilmesinin yanı sıra bu klasik örneklerde yaşanılan sorunları da gidermektedir.

Bu sorunların başında satın alınan uygulama aracılığıyla elde edilen tüm bilgiler sadece takip programına giriş yapan yetkili, yani siz tarafından görüntülenebilmektedir. Bu nedenle kullanıcıların herhangi bir güvenlik endişesi duymasına gerek kalmamaktadır. Ayrıca ister kopyala yapıştır, ister kes yapıştır yapın, bu keyloggerlar tüm hepsini kayıt altına almaktadır. 

Yazışmaların ekran görüntüsü takip programının bir parçası olarak alındığından, diyalogları veya grup mesajlarının tamamına da erişmeniz oldukça mümkün. Arkaplanda gizli bir şekilde çalışan bu keyloggerlar, hedef kullanıcı farkına varmadan size ayarladığınız aralıklarla tüm bilgileri mail aracılığıyla sizle paylaşmaktadır. 

Tüm detaylara, şifrelere, girilen adreslere ve hedef kullanıcının en gizli olduğunu düşündüğü ayrıntılara kadar tüm bilgiler elinizin altında olacaktır. Bu bilgiler ışığında, ister çocuğunuzu isterseniz de işletmenizdeki çalışanlarınızı kontrol ederek her şeyin yolunda olduğundan, çevrim içi ve çevrim dışı tehditlerden uzak olduklarını teyit etme fırsatı yakalamış olursunuz.

Şimdi ise sizler için piyasadaki en başarılı Android Keylogger özelliği sunan uygulamaları inceleyeceğim.

En İyi 3 Android Keylogger Programı 2022

  • mSpy
  • SpyBubble
  • MobileSpy

mSpy

Kullanıcıları tarafından tam not alan mSpy ile tüm keylogger ihtiyaçlarınızı hepsi bir arada çözümlerle karşılayabilirsiniz. Bir mobil cihaz takip uygulaması olan mSpy tüm klavye hareketlerini oldukça kullanıcı dostu arayüzü ve basit kullanımı sayesinde kontrol panelinizde erişiminize açmaktadır. Ayrıca buna ek olarak anlık görüntü kaydı yapmakta, hiç bir şeyi kaçırmadığınızdan oldukça emin olmanızı sağlamaktadır.

Piyasanın lider takip uygulaması konumunda bulunan mSpy keylogger özelliklerinin yanı sıra yukarıda belirttiğim gibi hepsi bir arada mobil cihaz takip hizmeti sağlamaktadır. 

Çocuğunuzun veya çalışanınızın mobil cihazındaki tüm hareketliliği, ekran görüntüsü, anlık konum, gerçek zamanlı veri ve sürdürülebilir gizlilikle sağlayan mSpy tüm mesajlaşma uygulamaları, sosyal ağlar, kısa mesaj detayları, arama kayıtları, rehber ayrıntıları ve bir çok özelliği siz kullanıcılarına sunmaktadır. 

Şu ana kadar aldığı yorumlar ve gerçek kullanıcı deneyimleri sayesinde adından övgüyle bahsettiren bir uygulama olduğunu söylemek yanlış olmaz.

SpyBubble 

mSpy benzeri bir uygulama olan SpyBuble da klasik keyloggerlardan çok daha üstün özellikler sunmaktadır. Tüm temel klasik keylogger özelliklerini barındıran bu uygulama da sektöründe lider konumda olan mSpy gibi hepsi bir arada mobil cihaz takip özellikleri sunmaktadır. 

Her ne kadar sayısal ve içeriksel olarak rakibinin gerisinde kalsa da klasik keyloggerlardan üstünlüğünü kanıtlamış bir uygulamadır. Herhangi bir teknik bilgi gerektirmeyen ve kolay kullanılan bu uygulama, mobil cihaz takip uygulaması olarak diğer özelliklerini geliştirmesi durumunda en büyük rakibi olan mSpy’a ciddi bir alternatif olabilir.

MobileSpy

Piyasada bulunan ve kendisini kullanıcılarına kabul ettirmiş olan başka bir keylogger özelliği sunan takip programı da MobileSpy’dır. Önceki iki uygulama gibi klasik keylogger özelliklerinin üstüne çıkan ve hepsi bir arada çözüm sağlayan bu uygulama da tüm keylogger ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. 

Rakiplerine göre diğer Android cihaz takip özellikleri zayıf kalan bu uygulamanın, her ne kadar keylogger özelliği tartışmasız da olsa tamamlayıcı özelliklerini geliştirmesi kullanıcıları tarafından şiddetle beklenen bir gelişmedir. Umarım kullanıcıların talebini buradan geliştiricilere iletmiş olurum.

Android Keylogger kullanarak hangi bilgilere ulaşabilirsiniz?

Peki bu uygulama aracılığıyla hangi bilgilere ulaşacağınızı mı merak ediyorsunuz? Evet dediğinizi duyar gibiyim. Öncelikle bu uygulama ile çocuğunuzun veya çalışanınızın Android cihazındaki tüm klavye hareketlerini elde edeceksiniz. Bu da tüm yazışmalar, tüm şifreler, tüm girilen adresler, gönderilmeyen mesajlar ve hatta yazıp silinen mailler dahil klavye hareketi gerektiren tüm detaylar anlamına gelmektedir. 

Bu bilgiler aracılığıyla, çocuğunuzun siber zorbalarla mı mücadele ettiğini ya da sadece arkadaşlarıyla çevrim içi olarak keyifli vakit mi geçirdiğini anlamanız daha kolay olacak. Ayrıca çalışanınız ofis telefonuyla size ve işletmenize ait bilgileri başka üçüncü kişilerle mi paylaşıyor yoksa size farklı bahaneler sunarak mesaisini dışarıda mı harcıyor, bunu anlamanız da oldukça kolay hale geliyor.  

Keylogger özelliği olan uygulama nasıl kullanılır?

Bu kısımda ise keylogger özelliği olan telefon keylogger veya android için keylogger programı olarak bilinen bu uygulamanın, mSpy’ın, Android mobil cihazlarda nasıl kuracağınızı ele alacağım. 

Android keylogger programının mobil cihazlarda kurulumu için hedef telefonda Google Play korumasını devre dışı bırakın (ayarlar – Google – güvenlik – Google Play koruması), bunu takiben Chrome tarayıcıdan b33w.net/a bağlantısında “apk” uzantılı uygulamayı indirip yükleme işlemini başlayın, ayarlarınızı belirledikten sonra kontrol panelinizde mevcut olan  kayıt kodunuzla yüklemeyi tamamlayın. 

Şimdide en iyi keylogger olarak bilinen bu uygulamayı, yani mSpy’ı, nasıl kullanmaya başlayacağınızı  anlatacağım. mSpy uygulamasını resmi sitesi mspy.com üzerinden kayıt işlemlerinizi başlatarak satın alabilirsiniz. 

Bu aşamada sizden istenilen bilgileri doldurup tercihinize ve ihtiyaçlarınıza uygun aylık paketinizi ve paket sürümünüzü standart veya premium olarak belirleyerek bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. 

Daha cazip fiyat avantajı için 12 aylık paket alabilir ve bütçenize dost fiyatlarla ailenizi ve sevdiklerinizi çevrim içi tehditler ve olası kötü senaryolardan koruyabilirsiniz. Kayıt olma ve abonelik işlemlerini başarıyla bitirdikten sonra güvenli ve gerçek zamanlı bir şekilde uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

keylogger-AndroidTeknolojinin akıl almaz gelişimi sayesinde daha önce mecburen bilgisayarlardan yapılan bütün işler, hatta daha fazlası akıllı telefonlarımızdan ve tabletlerimizden halledilebilir hale geldi. Hayatımızı kolaylaştıran, iş verimimizi arttıran, daha güzel yemekler yapmamızı ya da çocuğumuzla yaptığımız maketi bitirebilmemizi sağlayan her türlü uygulama ve bilgiye vakit kaybetmeden ulaşabiliyoruz. Kim ufak bir dokunuşuyla notlarına girmek, sonra birkaç saniyede arama özelliğini kullanarak istediği bilgiye ulaşmak varken yığınla kağıdın arasında doğru notu bulmak için saatlerini harcamak ister ki? Keylogger Android yardıma gelir.

Hele vakit yönetiminin gittikçe zorlaştığı ve her dakikanın önemli olduğu bu dünyada. Bir ev hanımından patrona, küçük bir çocuktan finallere hazırlanan bir üniversite öğrencisine kadar herkesin ortak sorunu bu ve herkes işleri hızlandırıp kendisine ya da işlerine daha fazla vakit kalmasının yolunu arıyor.

Tuş Vuruşu Kaydedici, Keylogger Android

Android cihazlar tam burada yardımımıza yetişiyor. Esnek yapısı, her ihtiyaca göre bulunabilen verimlilik arttıracak uygulamalarla yaptığımız her işi daha hızlı ve iyi yapabilmemize inanılmaz bir katkı sağlıyor. Durum böyle olunca da bir ebeveyn olarak çocuklarınızı, iş veren olarak çalışanlarınızı ve sevgilinizi, eşinizi bundan mahrum etmek istemeyeceksinizdir.

Ama yine bilgisayarlardan Android cihazlara geçişte artan bir şey daha var…

Saklaması kolaylaşan ekranlar, istenildiği yere taşınabilen cihazlarla çocuklarınız, eşiniz, sevgiliniz ve çalışanınız aranıza asla geçemeyeceğiniz sınırlar koymakta.

Ya da bunun şimdiye kadar böyle olduğunu düşünüyordunuz.

Keylogger Android sayesinde onlara göz kulak olmaya devam edebilirsiniz. Bu sayede onları korurken fil dişi kulelere hapsetmeye çalışmaz, gerçek hayattan uzaklaştırmaz ve bir yandan inanılmayacak kadar hayatı kolaylaştıran Android cihazlardan mahrum etmezsiniz.

Bu tuş vuruşu kaydedicilerin istediğiniz Android cihaza yüklenmesi ne kadar kolaysa sağladığı hizmet de bir o kadar fazla. Yüklendiği andan itibaren cihazın klavyesini fark ettirmeden kontrol altına almakta ve bu andan sonra hangi uygulama, internet tarayıcısı ya da sosyal medya kullanılırsa kullanılsın bütün metin girişlerini size bildirmekte. Böylece herhangi bir platforma sınırlı kalmadan, cihazın ekran kilidi şifresini bilmeseniz bile bütün yazılan yazıları anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Telefonunun ekranını sürekli sizden uzağa çeviren eşler, tabletlerindeki bütün yazışmaları silen çocuklar sizin için bir kaygı unsuru olmaktan çıkıyor. Tabii bu sırada kimsenin mahremiyet hakkını ihlal etmiyor olmalısınız.

Birinin Tuş Vuruşlarını Kaydetmeye Neden İhtiyacım Olsun Ki?

Çocuklarınıza göz kulak olmak, eşinizin ya da sevgilinizin şüpheli hareketlerinin arkasında yatan gerçek sebebi öğrenmek, toplantı boyunca kafasını sallayarak tabletine yazı yazan kişinin gerçekten not tuttuğundan emin olmak, ailenizdeki yaşlı kişilerin kandırılıp banka hesap bilgilerinin panikle dolandırıcılara gönderilmesi durumunda anında önlem almak istemiyorsanız, ihtiyacınız olmayabilir. Ama size iyi geceler dileyip odasına çekilen çocuğunuzun telefonunu açarak internette hangi kelimeleri aramaya başladığını anında görebilmenin ve farkında olmadığı tehlikelerden onu korumanızın gerekmediği kadar masum bir dünyada yaşamıyoruz ve sevdiğimiz herkes internetteki tehlikelerle sürekli yüz yüzeler.

mSpy Satın Alın

Konu sevdiğiniz ve değer verdiğiniz kişiler olunca alacağınız her fazladan önlem gelecekleri için bir garantidir. Cihazlarında yaptığı bütün aramaları, mesajlaşmaları ve diğer bütün metin girişlerini kontrol altında tutarak zarar görmelerini önlemek istiyorsanız, keylogger Android sayesinde bunu kolayca başarabilirsiniz. Üstelik bu sayede kendilerine olan saygılarını yaralamaz, aranızdaki ilişkiyi bozmaz ve Android cihazların sağladığı kolaylıklardan kimseyi mahrum etmek zorunda kalmazsınız.

Sonuç

Teknoloji hayatımızda giderek daha önemli bir yer almaya devam ettikçe, yeni teknolojik ihtiyaçlarımız ve bunlara karşı yeni çözümler bulmaya devam edecek gibi görünüyor. Android keylogger ise bu ihtiyaç ve çözümlerden sadece bir tanesi. 

Çocuğunuzun veya çalışanlarınızın onların ve sizin güvenliği için sizden bir şey saklamadığına ve herhangi bir tehlikeli hareketin içerisinde yer almadığından emin olmak için yapacağınız bir hamledir Android keylogger. 

Burada anlattıklarım tamamen bilgi amaçlı olup, yasal sınırlar dışında kullanım sadece ve sadece kullanıcının sorumluluğundadır. Umarım ki çocuklarınız ve işletmeniz için keylogger ihtiyaçlarınızda bu bilgiler size yardımcı olabilir. Diğer yazılarımda görüşmek üzere!

One Response
  1. Salman Ağustos 25, 2020

Leave a Reply

iPhone & Android 2021 İçin En İyi Casus Uygulaması: Hemen şimdi deneyin!

Buraya Tıkla