Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Rehberi 2022

Günümüzde sevdiklerimizle, iş arkadaşlarımızla hatta patronumuzla bile haberleşmek için en çok kullandığımız uygulamalardan biri WhatsApp. Anlık mesajlaşma, fotoğraf alıp gönderebilme, sesli ve görüntülü arama yapabilme seçenekleri bu uygulamayı oldukça popüler hale getiriyor. Son görülme özelliği sayesinde karşındakinin uygulamaya en son ne zaman girdiğini görebilirsin. Bu özelliği kapatıp son görülme özelliğini kapatabilirsin de.

Fakat WhatsApp mesajlarını kişiye özel tutar. Karşı tarafın Whatsapp mesajlarını okumak oldukça zor ama imkansız değil! Merakınıza yenik düştüğünüz anlar olabilir. Arkadaşlarım benim arkamdan konuşuyor mu? Sevgilim başkalarıyla mesajlaşıyor mu? İş arkadaşların yeni terfim hakkında ne düşünüyor? Bu soruların cevaplarını WhatsApp mesaj okuma programları sayesinde bulabilirsin. WhatsApp mesajlarını okumak artık hiç zor değil!

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma

Başkalarının WhatsApp Mesajlarını Nasıl Okurum?

Başkasının Whatsapp mesajlarını okumak için farklı seçenekler bulunmaktadır.

WhatsApp Web

WhatsApp Web, WhatsApp uygulamasının web tarayıcısı üzerinden ulaşımını sağlayan işlevsel ayağıdır. Bu özellik sayesinde başkasnın WhatsApp mesajlarını okuyabilirsiniz. Bunu yapabilmek için kişinin bu tarayıcı ile öncesinde Whatsapp Web’e giriş yapmış ve sizin ulaşım sağlayacağınız anda telefonunun internete bağlı olması gerekmektedir. Bu yöntemi kullanabilmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

Adım 1:  Mesajlarını görmek istediğin Whatsapp uygulamasının olduğu telefonda uygulamayı aç

Adım 2:  Uygulamanın üst kısmında sağdaki ‘Whatsapp Web’ butonuna tıkla

Adım 3:  Karşına çıkan ekranda QR kodunu okutabilmek için öncelikle + işaretine tıkla

Adım 4: Sonrasında web tarayıcısı üzerinden web.whatsapp.com adresine giderek QR kodunu telefonun kamerası ile okut.

Bunları yaptıktan sonra derin bir nefes alıp, arkanıza yaslanıp, Whatsapp mesajlarını okuyabilirsiniz.

Artıları: Tamamen ücretsiz olup, herhangi bir web tarayıcısından, cep telefonu üzerinden kolaylıkla ve hızlıca erişilebilir olması. Tüm mesajlara kısıtlama olmaksızın erişebiliyor olmanız. Kimi durumlarda zaten yakınınız öncesinde tarayıcıdan WhatsApp Web’e giriş yapmış ve bağlantıyı kesmemişse, telefona ulaşıp en başından QR kodu okutmadan da direkt olarak mesajlara ulaşabilmeniz mümkündür.

Eksileri: Web tarayıcısında uygulamayı açabilmek için kişinin telefonuna ve telefon kilidine ulaşımın olması gerekmektedir. Tuş kilidini bilmiyorsan uygulamayı açma şansın yok. Ayrıca WhatsApp’ın bulunduğu telefonun da WhatsApp Web’in açık olduğu bilgisayara yakın mesafede olması gerekmektedir. Telefon tarayıcının açık olduğu cihazdan uzaklaştıkça, bağlantı zayıflayacaktır.

WhatsApp Sniffer

Bu kategorideki en ünlü uygulamalardan biri de WhatsApp Sniffer’dır. Fakat şöyle de bir gerçek var ki bu ve benzeri başkasının WhatsApp mesajlarını görme uygulamaları için WhatsApp 2016 yılında bir önlem aldı ve artık mesajları okumak o kadar da kolay değil. Yani bu uygulamalar biraz zaman kaybı olarak düşünülebilir. Ama yine de ben indirmek istiyorum uygulamayı diyorsanız aşağıdaki adımları detaylı bir şekilde inceleyin.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bu programla artık WhatsApp mesajlarına ulaşabilmeniz mümkün değildir. Fakat siz yine de bu uygulamanın nasıl çalıştığını merak ediyor ve deneyimlemek istiyorsanız uygulamayı şu adımları takip ederek indirebilirsiniz:

Adım 1: APK’yı indirme linkine tıklayarak akıllı telefonunuza veya tabletinize indirin.

Adım 2: Google Play’den BusyBox uygulamasını indirip kurun.

Adım 3: Uygulamayı çalıştırın ve hüküm ve koşulları kabul edin.

Adım 4: Eğer WPA/WPA2 ağları ile bağlıysanız, ARP-Spoof kutusuna izin vermeniz gerekmektedir.

Adım 5: Başlat butonuna casusluk işlemine başlamak için tıklayınız.

Eğer bir mucize olur ve bu program çalışırsa, bağlı olduğun ağdaki tüm WhatsApp mesajlarını görüntüleyebileceksin demektir. Çıkmak için de sadece Dur butonuna basmanız yeterli olacaktır. Uygulamayı kaldırmanızı ve silmenizi tavsiye ediyoruz. Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma programları cihazlarda fazlaca yer kaplamaktadır. 

Artıları: Çalışması durumunda aynı ağa bağlı pek çok WhatsApp mesajını okuyabilirsiniz.

Eksileri: Bahsettiğimiz üzere bu uygulamanın çalışması ancak bir mucize eseri olabilir çünkü 2016 yılında WhatsApp bu uygulamalara karşı önlemini aldı ve mesajlarını şifreledi. Bu nedenle vakit kaybı olma ihtimali en büyük eksilerindendir.

Casusluk / Telefon Takip Uygulamaları

Sevgilinin WhatsApp mesajlarını okuma yöntemlerinin bir yolu da farklı türleri piyasada fazlasıyla mevcut olan casusluk diğer bir deyişle telefon izleme uygulamalarıdır. Oldukça popüler olan bu uygulamaların size sunacağı hizmetlerden kimileri şöyledir:

 • Telefon üzerinden konumunuzu takip edebilme,
 • Cihazınızdaki yüklü uygulamaları takip edebilme,
 • WhatsApp dahil cihazınızdaki tüm mesajlara ulaşabilme, okuyabilme

 bu uygulamaların size sunacağı hizmetlerden bazılarıdır.

Artıları: Telefondaki tüm uygulamaları takip edebilmesi ve telefonun sahibi tarafından fark edilememesi. Ayrıca hem Android telefonlardan hem de IOS sistemli telefonlardan kolayca indirilebilir. Gizli çalışıyor olması ve telefonun sahibine herhangi bir ileti veya gönderimde bulunmaması bu uygulamaların popüler olma nedenlerindendir. Ayrıca aynı ağda veya belirli bir mesafede olmanız da gerekmez.

Eksileri: Uygulamayı indirebilmek için takip etmek istediğin cihazın tuş kilidi şifresini bilmeniz veya telefon tuş kilidi açıkken erişebiliyor olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra çeşitlerinin bol olmasına rağmen casusluk uygulamalarının pek çoğu ücretlidir. Dahası ücretli olması işini daha da zorlaştırabilir çükü çoğu ücretli uygulama satın alırken bilgi talebinde bulunur.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma programı

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Yazılımları

Başkalarının WhatsApp mesajlarını okumanıza yardımcı olacak pek çok yazılım ve program bulunmakta. Eğer o mesajları okumak senin için çok önemliyse, aşağıda bahsedeceğim programlar sana çok yardımcı olacak.

mSpy

WhatsApp mesajlarını okumana izin veren uygulamalar arasında açık ara en popüleri olan mSpy, popülerliğini güvenilir olmasına ve sunduğu imkanların geniş olmasına borçludur. mSpy sayesinde izlemek istediğiniz telefon veya cihazı uzaktan takip edebiliyorsunuz. Mesajları görüntülemenin yanı sıra arama geçmişini, fotoğrafları, dosyaları ve merak ettiğiniz daha bir çok bilgiye erişiminiz çok kolay.

Benzer uygulamarda da mevcut olan sadece WhatsApp mesajlarını değil casusluk uygulamasının yer aldığı cihazdaki:

 • Telefondaki mevcut uygulamaların içeriklerinin tamamına,
 • Tüm arama geçmişine,
 • Telefona gelmiş veya gönderilmiş tüm mesajlara
 • Telefondaki tüm fotoğraf, video ve medyaya,
 • Arama geçmişine

ulaşımın çok kolay.

mSpy‘ın en önemli özelliği ve tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de uygulamanın yüklenirken ‘ Gizle‘ seçenneğinin seçilmesi halinde, telefon veya cihaz sahibinin kesinlikle uygulamanın varlığından haberi olmamasıdır. Bu özelliği de kendisine casus uygulama ismini vermektedir. Uygulamayı cihaza yüklerken gizle seçeneğini kullanmayı sakın ola unutmayın.

mSpy Nasıl Çalışıyor

mSpy mobil cihazdaki aktiviteleri gerçek zamanlı ve gizlice kaydetmek için en gelişmiş yeni nesil teknolojiyi kullanıyor. Ayrıca kendi bilgisayarınızdan ya da mobil telefonunuzdan görmeniz için toplanan bütün bilgiyi uzaktaki bir sunucuya gönderiyor.
Anlaşılacağı üzere mSpy iki kısma sahip. Sizin için bunları açıklayayım:
1. Kısım – mSpy’ın ilk kısmı bilgi toplama ya da casusluk kısmı. Bu, takip etmek istediğiniz mobil cihaza yüklenen mSpy’ın iş başındaki gerçek casusluk uygulaması. mSpy’ın bu kısmı sessizce yukarıda belirtilen bütün detayları yakalıyor.

2. Kısım – mSpy’ın ikinci kısmı, ilk kısım tarafından yakalanan bütün detayları görüntülemenize imkan tanıyor. Tabii ki mSpy uygulaması bunu arkaplanda sessiz ve gizlice yapıyor. Örneğin diyelim ki hedef cihazda saat 18:22’de yapılmış bir WhatsApp görüşmesi var. Mobil cihaz (mSpy’ın yüklü olduğu) 22 dakika 15 saniye boyunca bu görüşmeyle meşgul olduğunu varsayalım. WhatsApp görüşmesi biter bitmez mSpy casus uygulaması (1. kısım) görüşme hakkındaki bütün bilgiyi mSpy’ın hesabınızdan görüntüleyebileceğiniz ikinci kısmına nakleder. WhatsApp görüşmesinin tam tarihini (18:22) nakleder, tam tamına ne kadar sürdüğünü (22 dakika 15 saniye) kaydeder ve en önemlisi, kiminle ne görüşüldüğünü gösterir.

mSpy Nasıl Tespit Edilemez Kalıyor

mSpy kendisini “radyo” olarak gizliyor. Hedef mobil cihaza yüklendiğinde ilk olarak radyo butonunu göreceksiniz. Ama radyo butonunu sıradan bir numarayı arayarak (aşağıdaki yükleme bölümünde açıklanacak) kolaylıkla gizleyebilirsiniz. mSpy aynı zamanda hedef cihazı yavaşlatmaz ve uyarı çıkarmak gibi aptalca şeyler yapmaz. Her şey güvenli. Bahsedilmesi gereken diğer güzel bir şeyse hesabınıza transfer edilen veri hiçbir şekilde fark edilmeyecek olması. Aynı zamanda veri fazladan bir güvenlik önlemi olarak 2048 bit SSL korumasıyla (en üst şifreleme koruması) şifrelenecek.

SpyBubble

Yine çok tercih edilen, 2022‘nin en gelişmiş takip veya casusluk programlarından biri olan SpyBubble gerek işverenlerin gerekse de çiftlerin veya ebeveynlerin gözde programlarındandır. SpyBubble sayesinde dilediğiniz kişinin telefonunu her yerden takip edebilirsiniz. Programı kurmanız ve kullanmanız oldukça basit olup size 7 gün 24 saat takip etmek istediğiniz telefonu izleme hizmeti sunar. İzlemenin yanı sıra SpyBubble ile dilediğiniz bilgileri kaydedebilirsiniz. Herhangi bir akıllı cihaza sahip olmanız size takip imkanı sunacaktır. Bu harika uygulamanın özelliklerini sıralamak gerekirse:

 • E-postaları takip edebilme,
 • Takip edilen telefonu uzaktan kontrol edebilme,
 • Anlık olarak video, fotoğraf ve medya takibi,
 • Web tarayıcısı geçmişini görüntüleyebilme,
 • GPS sayesinde konum tespiti,
 • Messanger mesajlarına erişim,
 • WhatsApp mesajlarını görüntüleyebilme,
 • Tüm arama geçmişini detaylı görüntüleyebilme,
 • Arama geçmişindeki numaraların kimliğini tespit edebilme,
 • Cihazdaki SMS‘lerin izlenmesi,
 • Telefonu adeta bir dinleme cihazı olarak kullanabilme, sesleri kaydedebilme,
 • Anlık olarak yapılan telefon görüşmelerini dinleyebilme

ve daha pek çok hizmeti sunmaktadır. WhatsApp mesajlarını okumanın yanı sıra bu uygulama sana bonus olarak pek çok farklı hizmet daha sunmaktadır. Sen de gönül rahatlığı ile SpyBubble‘ı WhatsApp mesajlarını okuma programı olarak indirebilirsin.

SATIN ALIN

MobileSpy

Casus programlar arasında en çok tercih edilenlerden bir diğeri de hem Android hem de IOS  cihazlarda kullanılabilen MobileSpy uygulamasıdır. Muadilleri gibi bu programda da 7 gün 24 saat takip edebilme özelliği bulunmaktadır. Canlı kontrol paneli sayesinde pek çok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabilirim:

 • Dilediğiniz uygulamayı kaldırabilme,
 • GPS ile konum takibi edebilme,
 • Rehberdeki numaraların kimlik tespiti ve takibi,
 • Telefondaki SMS‘lerin takibi ve izlenmesi,
 • Gelen, giden tüm e-postaları görüntüleyebilme özelliği,
 • Kendi belirleyeceğiniz durumlarda alarm kurup bildirim alabilme,
 • WhatsApp ve diğer uygulama mesajlarını görüntüleyebilme,
 • Cihazdaki tüm medya, fotoğraf ve video görüntüleyebilme.

Daha çok ebeveynlerin çocuklarını denetlemek için kullandığı bu uygulamanın diğer uygulamalarla kıyaslandığında öne çıkan yıldız özellilği kontrol paneliniz üzerinden cihaz sahibi herhangi bir içeriği silse bile sizin görüntüleyebiliyor olmanızdır. Yani karşı taraf eğer sizden şüphelenip mesajlarını silmiş olsa bile siz bu aktiviteyi de görebiliyor olacaksınız. Bu uygulamanın en büyük dezavantajı ise sadece Android cihazlarda çalışıyor olmasıdır. Eğer bir iPhone kullanıyorsanız bu uygulamayı indiremiyorsunuz.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Programı Nasıl Kullanılır?

Her ne kadar güvenli olduğunu düşündüğümüz, gizli konuşmalarımızı gerçekleştirdiğimiz WhatsApp mesajlarımız, günümüz teknolojisi ile aslında o kadar da güvenle saklanmıyor. Teknoloji devreye girdiğinde sevgilinin WhatsApp mesajlarını görmek o kadar da zor değil. Farklı bir çok uygulama, yazılım ve program sayesinde WhatsApp mesajlarını görme artık çocuk oyuncağı.

Tek yapman gereken başkasının WhatsApp mesajlarını okuma programı indir ücretsiz bir şekilde, sonrasında aklındaki tüm soru işaretlerini giderebilirsin. Zaten bu tür uygulamaların çoğu senin için ücretsiz bir şekilde sunulmakta. Bu noktada önemli bir husus cihazının hangi yazılıma sahip olduğunu bilmendir. Yani bir iPhone veya Apple‘ın diğer ürünlerine sahipsen arama motoruna  ‘başkasının WhatsApp mesajlarını okuma ios‘ veya bir Android işletim sistemli bir cihaza sahipsen ‘başkasının WhatsApp mesajlarını okuma Android’ yazarak ihtiyacın olan uygulamaları indirebilirsin.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Programlarını İndirme

Yukarıda paylaştığım uygulamaların hemen hemen hepsini App Store veya Google Play’de bulabilirsiniz. Cihaza indirmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

iPhone için:

 1. IOS işletmeli bir cihazda App Store’a git,
 2. İndirmek istediğiniz uygulamanın ismini veya özelliklerini birkaç kelime ile arama kısmına yaz,
 3. Karşına çıkan seçeneklerden dilediğini seç ve uygulama ikonuna tıklayarak uygulama ana sayfasına gel,
 4. Uygulama ana sayfasında uygulamanın ücretli veya ücretsiz olduğunu kontrol et ve indir,
 5. İndirmeden önce ücretli olsun olmasın  iCloud bilgilerin istenecektir, bunlar olmadan bir uygulama indirmen mümkün değildir,
 6. iCloud bilgilerini girip ‘Giriş’e tıkladıktan sonra indirme işlemi gerçekleşir.

 Android için:

 1. Google Play Store git,
 2. Aradığın uygulamanın adını yaz,
 3. Seçenekler arasından indireceğin uygulamayı bulup karar verdikten sonra sağ üst kısımda bulunan ‘Yükle’ butonuna tıkla ve uygulamayı indir.

 Tüm yapman gereken bu!

Sonuç

Hepimiz sevdiklerimize veya yakınlarımıza güvenmeyi isteriz. Ama hayat bu ya yeri gelir içimize doğan kuşkuları gidermek için bir desteğe ihtiyaç duyarız. Artık teknoloji bu desteği sana çoğu zaman ücretsiz olarak sunmakta.

Yukarıda anlattığım gibi, cihazınız Android veya IOS olsun, başkasının WhatsApp mesajlarını okumanız içten bile değil. İçinizi kemiren kuşkunun sizi yiyip bitirmesindense, sırtınızı akıllı cihazlarınıza yaslayıp kuşkunuzun yersiz olup olmadığını şimdi öğrenin.

Leave a Reply

iPhone & Android 2021 İçin En İyi Casus Uygulaması: Hemen şimdi deneyin!

Buraya Tıkla