Bugün artık günlük ve özel hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen sosyal medyanın en “eski” yüzlerinden biri kuşkusuz ki Facebook. Başka birçok sosyal medya aracına örnek teşkil eden ve aslında bu paylaşım dünyasının çığır açan temellerini atan sosyal ağ olan Facebook

FACEBOOK TAKİP PROGRAMI

farklı özelliklerle her yeni gün ortaya çıkan yeni rakiplerine rağmen bu piyasadaki liderliğini koruyor ve günbegün yeni üye kayıtları yapmaya devam ediyor.

Facebook casusu nasıl olunur?

Muhakkak ki sizin de, yakınlarınızın da ve hatta küçük çocuklarınızın da Facebook’tan hesapları bulunuyordur. Ama eğer siz de yakınlarınızın, sevdiklerinizin ve çocuklarınızın ya da çalışanlarınızın Facebook üzerindeki faaliyetlerinden haberdar olmak isteyenlerdenseniz, tam yerine geldiğinizi söyleyebiliriz. Bu yazının devamında nasıl Facebook casusu olabileceğiniz hakkında çevrimiçi bilgiler vereceğiz.mSpy-facebook

Yazının içeri sayesinde ayrıca artık adeta Facebook’a bağımlı haline gelmiş çocuk ve gençlerin Facebook’ta ne yaptıklarını anbean da görüntüleyebileceksiniz. Çocuk ve gençler için normal hayatta olduğu kadar sanal dünyada da büyük tehlikeler olduğu düşünülünce, bu özellikleri gayet faydalı bulacağınızdan eminiz.

Popüler casus programlar

Kesin ve sonuç alıcı casusluk raporlarına ulaşmak açısından ücretli casus yazılımlar kullanmak konusunda mutabık kaldıktan sonra gelelim, bu yazılımları nasıl kullanacağınıza. Öncelikle

programlarından size uygun fiyat ve cazip özellikleri sunanı seçin.

Ardından bu yazılımı hedefteki kullanıcının telefonuna yüklemeniz gerekiyor. Bunun için de bu cihaza fiziksel erişiminiz olmalı. Ne yazık ki, tüm ileri özelliklerine rağmen casus yazılımların uzaktan kurulum gibi bir imkanı bulunmuyor.

Hedefteki telefona fiziksel erişiminizin olduğunu varsayıp, seçtiğiniz ücretli casus yazılımın kurulum aşamasına geçiyoruz. Bu aşama gayet basit ve sadece birkaç dakika sürüyor. Casus yazılımı hedefteki kullanıcının telefonunu indirdikten sonra, program kendisini otomatik olarak yüklemeye başlayacaktır.

mSpy Satın Alın

Bazı özellikler için erişim izni isteyecektir; kabul edin ve kurulumu tamamlayın. Ardından da yazılım kendisini gizli moda alacak ve böylece hedefteki kullanıcı Facebook mesajları, yazışmaları ve paylaşımlarının izlendiğini fark etmeyecektir.

2018 yılın tercihi mSpy, tüm Facebook aktiviteleri, yazışmaları, paylaşılan foto ve videoları kesintisiz ve düzgün kullanıcı hesabına aktarıyor.

ayrıca oku: telefon takip etme

Facebook mesajlari ve Facebook casusu

Bu bilgiler sayesinde sevdiklerinizin, çocuklarınızın ya da çalışanlarınızın mobil telefon sayesinde kolayca yazdıkları Facebook mesajları ya da Facebook Messenger yazışmalarını kolaylıkla takip edebileceksiniz. İyi bir Facebook casusu olabilmek için ihtiyacınız olan tek şey sadece iyi bir casus yazılım programına sahip olmak. Artan bilişim ürünleri kullanımı ile doğru orantılı olarak casus yazılım kullanımlarına rağmen da artıyor. Bunun farkında olan birçok uluslar arası yazılım geliştirici de, casus yazılımlara büyük kaynaklar arıyorlar.

Ücretsiz Casus Yazılım Güvenilir mi?

Aynı zamanda casus yazılımlara artan ilgiden kendilerine haksız yoldan finansal geri dönüş sağlamak isteyen “uyanık” sözde geliştiriciler de yok değil. Bu yüzden yakınlarınızın, sevdiklerinizin, çocuklarınızın ya da çalışanlarınızın Facebook yazışmalarını ve paylaşımlarını profesyonel ve kesin bir şekilde izleyebilmek istiyorsanız, ücretli casus yazılımlardan şaşmamanızı öneririz. Android ya da iCihaz (iPhone, iPad) mağazalarında ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuş olan casus yazılımlar ise genelde iddia ettikleri özelliklerin büyük bölümlerini barındırmıyorlar. Bu nedenle de kullanıcılarını hüsrana uğratıyorlar. Ayrıca verdikleri casusluk raporlarına da güven olmuyor.

ayrıca oku: whatsapp izleme

Facebook’un Yeni Canlı Konum Özelliğiyle Anlık Konumunuzu Paylaşın

Facebook Messenger’a gelen yeni güncellemeyle hem Android hem de iOS cihaz sahipleri ilgi çekici bir özellik ile karşılaştı. Canlı konum, İngilizce ifade edersek Live Location özelliği sayesinde artık Facebook Messenger üzerinden arkadaşlarınız ve ailenizle konumunuzu anlık olarak paylaşmanız mümkün.

Facebook Konum Bulma

Birebir veya grup sohbetlerinde canlı konum özelliğini aktifleştirdiğinizde size ne kadar süreyle konumunuzu konuşmanın içerisindeki kişilerle paylaşmak istediğinizi soracak. 60 dakikaya kadar anlık konum paylaşımı yapmayı seçebileceksiniz. Küçük bir saat size ne kadar sürenin kaldığını söyleyecek. Elbette dilediğiniz zaman konum paylaşımını durdurabileceksiniz.

canlı konum

Canlı konum paylaşımını açtığınızda harita üzerinde o anda nerede olduğunuz bir işaretle gösterilecek. Siz hareket ettiğinizde bu işaret de sizinle birlikte hareket etmeye başlayacak ve nereye gittiğinizi, nerede bulunduğunuzu göstermeye devam edecek.

Bu dinamik olarak değişen konum paylaşımına ek olarak yalnızca o anda bulunduğunuz konumu tek seferlik paylaşmaya devam edebilirsiniz. Böylece sohbetteki kişilere adım adım gittiğiniz yerleri göstermek yerine yalnızca bir seferlik nerede olduğunuzu gösterebileceksiniz. Konumunuzu nasıl paylaşacağınız tamamen size kalmış durumda.

Yeni Facebook Messenger güncellemesi henüz telefonunuza gelmediyse merak etmeyin. Uygulama marketlerinde güncellemeler kullanıcılara kademe kademe ulaştırıldığı için yakın bir vakitte güncellemeyi siz de indirebileceksiniz.

Facebook Canlı Konum Nasıl Kullanılır?

Android cihazınızda canlı konum paylaşımını kullanmak için şu adımları izlemelisiniz:

  • Facebook Messenger’da bir grup veya özel mesajlaşmaya girdikten sonra “konum ikonuna” basmalısınız.

  • Konum ikonuna alternatif olarak daha fazla seçeneği görmenize yarayan ikona basarak konum seçeneğine ilerleyebilirsiniz.

  • O andaki güncel konumunuzu gösteren bir harita göreceksiniz. Ayrıca bastığınızda 60 dakika boyunca canlı konumunuzu paylaşmanızı sağlayacak mavi bir ikon olacak.

  • Konum paylaşımını durdurmak için kullanabileceğiniz paylaşımı durdur butonuyla haritanın sağında paylaşımın sonlanmasına ne kadar süre kaldığını gösteren küçük bir sayaç yer alacak.

iPhone ve iPad gibi iOS cihazlar için Android’e benzer bir yol izlemeniz yeterli:

  • Cihazınızdan Facebook Messenger’daki herhangi bir grup veya özel sohbete girdiğinizde konum ikonunu görebileceksiniz.

  • Alternatif olarak daha fazla seçeneği görmenizi sağlayan ikona basarak konum seçeneğini görebilirsiniz.

  • Bir harita üzerinde o andaki güncel konumunuzu görebileceksiniz. Mavi canlı konum barına bastığınızda 60 dakika boyunca sohbetteki kişiler konumunuzu ve konum değişikliklerini takip edebilecek.

  • Ekranın sağ altında paylaşımın kalan süresini görebilecek ve süre bitmeden paylaşımı durdurmanızı sağlayacak bir buton bulabileceksiniz.

Anlaşılacağı üzere bazı ufak farklar olsa da genel hatlarıyla canlı konum paylaşımı Android ve iOS cihazlarda çok benziyor.

Facebook Canlı Konumun Kullanımı ve Doğabilecek Yeni Tartışmalar

Sosyal ağların insanların hayatlarına çok fazla dahil olduğu ve gizlilik tehdidi oluşturduğuna dair tartışmalar uzun süredir devam ediyor. Facebook’un canlı konum paylaşımı ile yeni tartışmaların gün yüzüne çıkması olası. Bu açıdan Facebook’un riskli bir adım attığını söyleyebiliriz.

Ama konum paylaşımını açıp açmamanın tamamen sizin elinizde olduğunu söyleyelim. Telefonun konum ayarlarından Facebook Messenger’ın konum bilgilerini erişim erişmemesini de sağlayabilirsiniz. Canlı konum paylaşımını mecburi bir özellik yerine isteğe bağlı kullanılabilen bir kolaylık olarak görmekte fayda var.

Bu özellik sayesinde arkadaşınıza, eşinize veya bir aile üyesine dakika dakika nerede olduğunuzu gösterebilir, böylece nerede kaldığınızı açıklamaktan kurtulabilirsiniz. Ailelerin çocuklarını takip etmesi için yine iyi bir yöntem olabilir. Elbette tam bir takip özelliği gibi görmemek gerek. İlerleyen günlerde yaratıcı insanlar tarafından özelliğin nasıl kullanılacağına, ne gibi yaratıcılar işler çıkacağına hep birlikte şahit olacağız.

Kaynak: http://www.cnnturk.com/

TELEFONA GELEN TÜM MESAJLARI TAKIP ETME

Yaşlı bir yakınınız telefon dolandırıcıları tarafından kandırılmaya çalışıyor olabilir ve bunu size söylememeleri konusunda tehdit edilebilirler. Telefona gelen tüm mesajları, gönderilen mesajları, uygulamaları, makul ücretler ödeyerek takip edebileceğiniz mSpy alanında uzman ve güvenilir bir uygulamadır.