mSpy incelemesi 2020 – Gerçekten gerekli bir uygulama mı?

mSpy 2010 yılında Londra merkezli kurulan ve şu an 3 farklı ofiste 70’ten fazla çalışanı bulunan ve amacı ebeveynlerin teknolojik gelişmelerle gelen tehlikelere karşı çocuklarını korumasında etkin olmasına yardım etmek olan bir şirketin ürünüdür. 

Program ilk piyasaya çıktığından beri hem Android hem de iOS işletim sistemiyle çalışan akıllı telefon takibi çözümlerini sürekli güncellemekte ve ebeveynlerin endişelerinin giderilmesi için tüm yenilikleri bir araya getirmektedir.

Her ne kadar casus uygulama dendiğinde gizemli bir atmosfer oluştursa da mSpy tamamen ebeveyn ve işveren kullanımı özelinde geliştirilmiş ve halen de bu yöndeki ihtiyaçları karşılayacak güncellemeler sunmaktadır. Piyasada binlerce kullanıcı tarafından kullanılan ve kullanıcılarından tam not alan nadir casus uygulamalardan biri olan bu uygulamayı derinlemesine inceleyeceğim.

mSpy Deneyin

Cep telefonu casus uygulamaları avantaj ve dezavantajları

Gelişen teknoloji ile bir çok yeni şeye ihtiyaç duymaktayız. Yıllar önce çok gizemli olan casus uygulamalar artık tüm ebeveyn ve işverenleri ihtiyacı konumuna gelmiştir.

Yanlış kullanıldığında hem çocuklarda hem de çalışanlarda güven kaybına ve iletişim sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacak bu tür casus uygulamalar, doğru kullanıldıklarında siber zorbalar, kötü niyetli kişiler gibi çevrimiçin tehlikelerden çocuklarınızı koruyabilir, şirketinizin gizli bilgilerinin başkalarının eline geçmesini engelleyebilir veya mesai saatlerinde daha verimli olmasını sağlayabilir. 

Şimdi sizler için mSpy’ın ebeveynler ve işverenler tarafından doğru kullanılması durumunda ne tür bilgileri elde edebileceğini, ne tür olumsuzlukları engelleyebileceğini inceleyeceğim.

mSpy uygulamasının önemli özellikleri 

mSpy piyasadaki en etkili ve en popüler casus uygulamalardan bir tanesidir. Uzun süredir sektördeki lider konumunu koruyan mSpy bunu kullanıcı dostu arayüzü, basit kullanımı ve kurulumu, sürekli yenilenen özelliklerine borçludur. Peki bu özelliklerin ne olduğunu merak ettiniz mi? Şimdi hep beraber bunlara bir göz atalım.

mSpy ilk yolculuğa başladığı yıl olan 2010 yılında ebeveynlerin ve işverenlerin tüm temel ihtiyaçlarını karşılamaya oldukça kararlıydı. Bu nedenle temel veriler olan telefon rehberi, takvim ve etkinlikler, arama kayıtları, sms takibi ve GPS konum verilerine erişim başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçları güvenli, sürdürülebilir ve detaylı bir şekilde kullanıcılara kontrol paneli üzerinden sunmaya başladı.

mspy dashboard

İlerleyen teknoloji ve gelişen uygulamalar nedeniyle, artık cep telefonları daha akıllı cihazlara dönüşmeye başlamıştır. Bu nedenle, artık insanlar kamera veya video kayıt cihazı yerine küçük ama etkili akıllı telefonlarından çeşitli megapiksellerde fotoğraflar ve videolar çekmeye başlamıştı. Bu nedenle mSpy’da kullanıcılarına telefondaki tüm fotoğraf ve videolara uzaktan erişim imkanı sağlayan özelliklerini tanıttı.

Bu özellikler, mobil internet tarayıcısı hareketlilikleri, web site yer imleri, istenmeyen numaraların engellenmesi gibi önemli özelliklerle devam ettirildi. Hatta mSpy sadece mobil cihazlarla sınırlı kalmayıp artık Windows ve MAC bilgisayarlar için de hizmet vermeye başladı.

Devamında web sitelerini engelleme, popüler hale gelen mesajlaşma programı Whatsapp takibi, telefonu uzaktan silme ve kilitlemenin yanısıra Facebook ve Facebook Messenger takibi, Gmail ve e-posta takibi ile Viber takibini kullanıcılarının hizmetine sundu. Tüm bu bilgiler artık kapsamlı rapor halinde kontrol panelinden erişilebilir hale geldi.

Yeni gelen güncellemeler ile, yüklü uygulamaların takibi, tüm anlık mesajlaşma uygulamaları, tüm sosyal medya platformları, kaldırılan uygulama ile anahtar kelime uyarıları, keylogger özelliği, gizli tarayıcı sekmelerin takibi, web tabanlı e-postaların takibi, bağlanılan wi-fi ağ detaylı bilgileri, geofencing, jailbreaksiz iOS cihaz desteği onlarca yeni özellik kullanıcılarına sunulmaya başlandı.

Listeye dönüp baktığımda kısaca özetleyecek olursam, bu uygulama ile:

 • tüm aramalar,
 • mesajlaşmalar, 
 • videolar, 
 • fotoğraflar, 
 • her türlü iletişim 
 • her türlü multimedya vb.

takip edebilirsiniz. Yani kısacası mobil cihazlarda atılan tüm adımlar mSpy takibi altında. Geriye sizlere sadece çocuklarınızı ve çalışanlarınızı çevrimiçi tehditlerden ve tehlikelerden mSpy’ın sizlere sunduğu raporlar sayesinde korumak için gerekli adımları atmanız ve önlemleri almanız kalıyor.

mSpy nasıl kurulur ve nasıl kullanılır?

Bu kısımda ise mSpy’ın kurulumu ve kullanımı hakkında detaylı bir incelemede bulunacağım. Yabancı dil bilmeniz veya bilmemeniz bu uygulama için çok önemli değil. Çünkü şirket Türkiye piyasasına ve Türk insanına olan saygısından dolayı mSpy Türkiye olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle isterseniz tüm detayları uygulamanın resmi sitesi üzerinden daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 

mSpy piyasadaki bütün akıllı telefonlarla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır ama yine de resmi sitesi üzerinden hedef cihazın uyumluluk kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz. Bundan sonra ister Android tabanlı ister iOS tabanlı bir hedef cihaz olsun, kendi bütçe ve ihtiyaçlarınıza göre belirleyeceğiniz kullanım ve aylık opsiyonlardan biri ni seçeceksiniz. 

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var, eğer programın 7 günlük deneme sürümünü de bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde ücretsiz bir şekilde daha kapsamlı bilgi edinme şansınız bulunmaktadır. Bu aklınızdayken, normal sürece dönecek olursam, temel veya premium paketleri aylık kullanım tercihinize göre seçerek ödeme ve fatura bilgileri kısmına geleceksiniz.

Sonrasında ödemeniz onaylandığında, kurulum için gerekli talimatları ve tüm bilgilere erişeceğiniz kontrol paneli için kullanıcı adı ve şifresini içeren bir e-posta alacaksınız. Bu e-postadaki talimatları ( ki ben aşağı kısımda bu yöntemleri detaylı bir şekilde ele aldım) uygulayarak artık istediğiniz telefonda takibe başlayabilir ve bütün telefon hareketliliklerini görebilirsiniz. 

Bu programı diğerlerinden ayıran bir özellik ise  iOS tabanlı cihazlarda jailbreaksiz de kurulabilmesidir. Fakat şunu hatırlatmalıyım ki eğer jailbreaksiz sürümü seçerseniz, tüm mSpy özelliklerini kullanma şansınız olmayacaktır. 

uyumluluk Android

Ancak böylesine güzel bir opsiyon, jailbreak tercih etmeyen kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanmakta ve kullanılmaktadır. Hangi sürümü seçerseniz seçin, kurulum benzer ilerlemektedir. İlk başta takip etmek istediğiniz cihazda iCloud yedeklemeyi aktif hale getimelisiniz. (ayarlar –iCloud ayarları –iCloud yedekleme). 

Sonrasında, e-posta ile sağlanan mSpy giriş bilgileri yardımıyla Kontrol Panelinize giriş yapın. iCloud kullanıcı bilgilerini ilgili alana girin ve ilerleyin, sonrasında iCloud yedeğini belirleme gibi basit birkaç seçim ve onay işlemiyle kurulumu tamamlayın. 

Artık yapmanız gereken tek şey veri boyutuna göre yirmi dört saat içerisinde kontrol panelinize yüklenecek olan hedef mobil cihaz bilgilerini incelemektir. Sizden başkasının erişemeyeceği bu bilgilere e-postada size verilen kullanıcı adı ve şifreyle istediğiniz zaman, istediğiniz yerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

mSpy uygulaması ile Android tabanlı mobil cihazlarda kurulum için takip etmek istediğiniz mobil cihazda Google Play korumasını etkin olmamalıdır (ayarlar– Google– güvenlik– Google Play koruması). Sonrasında herhangi bir tarayıcıdan (Chrome tarayıcı önerilmektedir) b33w.net/a adresinden “apk” uzantılı mSpy indirin, indirilen bu programı ilgili klasörde tıklayarak yüklemeyi gerçekleştirin. Burada dikkat etmeniz gereken husus, bu işlemi hedef telefonda yani takip etmek istediğiniz mobil cihazda yapacak olmanızdır. 

Devamında opsiyonlarını belirleyip iOS versiyonunda olduğu gibi sadece sizin tarafınızdan erişilebilen kontrol panelinden yüklemeyi basit bir kaç onay ile tamamlayın. Artık çocuklarınızın ve şirket telefonlarının tüm telefon aktivitelerini kontrol paneli üzerinden istediğiniz yerden, istediğiniz zaman kolayca inceleyin, gerekli yetkileri belirleyin. Üstelik bunları hedef kullanıcı farkına varmadan gizli bir şekilde yapın. 

mSpy Android Kurulumu Öncesinde Neler Yapmalıyım?

mSpy için olan Anroid telefona casus yazılım yükleme dosyasını Google Play’den değil, rehberimizin ilerleyen bölümlerinde bulabileceğiniz indirme bağlantısından indireceğiz. Bunun için hedef telefonda “bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme” iznini vermemiz gerekiyor:

 1. Ayarlar’a girin

 2. Güvenlik seçeneğine basın mSpy Android kurulumu güvenlik

 3. Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeyle ilgili seçeneğin yanındaki kutucuğa tik koyun veya anahtarını açın

 4. Şu anda bulunduğunuz ekranda (veya ayarlar ana menüsünün altındaki uygulamalar bölümündeki Google sekmesinde) cihazı güvenlik tehditleri karşı taramayla ilgili bir seçenek varsa bunu kapatın.

mSpy Kurulum Dosyasını İndirme

Her şeyden telefona takip programı yükleme dosyasını indirmemiz gerekiyor.

 1. Uygulamalar listesine girerek Chrome internet tarayıcısını açın.

 2. Chrome internet tarayıcısı ile http://a22x.net/a adresine gidin.mSpy Android kurulumu tarayıcı

 3. Gerçek bir insan olduğunuzu teyit etmek için karşınıza gelecek ufak penceredeki şeklin aynısını parmağınızla çizin ve ekranın altındaki butona basarak uygulamayı indirin. Android telefona casus yazılım yükleme dosyası arka planda indirilecek, bu yüzden indirmenin başladığını fark etmeyebilirsiniz.mSpy Android kurulumu adres

 4. Telefonun üst menüsündeki bildirimler arasında dosya indirmesine dair bir bildirim olmalı. Dosyanın indirilmesi tamamlandığında bu bildirime veya cihazın uygulama menüsünden İndirilenler ikonuna basarak “bt.apk” adlı dosyayı çalıştırmalısınız. mSpy Android kurulumu başlayacak.mSpy Android kurulumu bt.apk

mSpy Hedef Telefona Nasıl Yüklenir ve Ayarlanır?

“bt.apk” adlı dosyayı çalıştırdıktan sonra göreceğiniz ekranlarda sırasıyla şu butonlara basmalısınız:

 1. Sonraki

 2. Yükle

 3. mSpy Android kurulumu hizmeti güncelleyin

Bunları yaptığınızda karşınıza kurulumu tamamlamak için yapmanız gereken son ayarların bulunduğu bir pencereyle karşılaşacaksınız. Burada şunları yapmanız gerekiyor:

 1. Kural ve şartları okuyarak ilgili seçeneğin yanına tik koyun.

 2. Kaldırma engellemeyi açın.

 3. Tuş vuruşu kaydediciye izin verin ve karşınıza gelecek telefonun erişilebilirlik menüsünden “Framework Güncelleme Hizmeti”ni açın.

 4. Verilerin toplanmasına izin verin ve karşınıza gelecek menüden “Update Service”i açın.

 5. mSpy simgesini gizlemek veya göstermek arasında seçim yapın.

 6. Abonelik paketi aldığınızda verilen kayıt kodunu girin.

 7. “Tam Kurulum”a basın.mSpy Android kurulumu hoş geldiniz ekranı

Kurulum tamamlandı. Fakat hala yapmanız gereken bir şeyler olabilir…

mSpy abonelik ücretleri

Çocuğunuzun güvenliği söz konusu olduğunda veya şirket bilgilerinin gizliliği söz konusu olduğunda, herhangi bir ücret bunun karşılığı olamaz. Fakat herkesin bir bütçesi, harcama yapabileceği sınırları bulunmaktadır. 

mSpy aylık paketleri ve temel-premium versiyonlar sunmaktadır. Bu nedenle seçilen özellik ve pakete göre abonelik ücretleri değişmektedir. Piyasaya ve rakiplerine göre avantajlı abonelik ücretleri için resmi sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. 

MASSISTANCE 7/24

mSpy nasıl kullanılır, cep telefonu nasıl takip edilir ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri ve yaşayabileceğiniz sorunlara çözümü size mAssitance 7/24 sağlayacak ve mSpy’ı seçerek ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı anlayacaksınız.

Sonuç

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez birer parçaları oldular bile. Bu aşamadan sonra yapılacak tek şey, gelişen teknolojinin faydalarından olumlu anlamda tam anlamıyla faydalanabilmektedir. 

mSpy, teknolojinin faydalarıyla beraber gelen olası tehditlere karşı tamamen masum olan çocuklar ile ebeveynlerini ve bu teknolojik yenilikleri farklı çıkarlar doğrultusunda suistimal eden çalışanları belirleyip kurumsal veri gizliliğini korumaya çalışan işverenleri korumayı amaçlayan hem Android hem de iOS tabanlı mobil cihazlar için kendisini kanıtlamış başarılı bir uygulamadır.

Piyasada bir çok rakibi bulunmasına rağmen, hem kullanım kolaylığı hem de kullanıcı dostu arayüzüyle mobil cihazlar için casus uygulama arayan ebeveyn ve işverenlerin tüm ihtiyaçlarına hepsi bir arada çözüm üreten mSpy, uzun yıllar piyasadaki lider konumunu sürdürecek gibi görünüyor.

mSpy Deneyin

Comments (18)
 1. Aytaç Mayıs 11, 2017
  • dvdTpAcCE Mayıs 15, 2017
 2. mehmet Mayıs 6, 2017
  • dvdTpAcCE Mayıs 15, 2017
 3. Suzan Mayıs 4, 2017
  • dvdTpAcCE Mayıs 15, 2017
 4. serkan Nisan 29, 2017
  • dvdTpAcCE Mayıs 3, 2017
 5. Oz Nisan 14, 2017
  • dvdTpAcCE Nisan 19, 2017
 6. ülkü Şubat 10, 2017
  • dvdTpAcCE Şubat 10, 2017
 7. Dilek Ocak 19, 2017
  • dvdTpAcCE Ocak 23, 2017
 8. Ahmet Ocak 17, 2017
  • dvdTpAcCE Ocak 17, 2017
 9. pelin g. Kasım 14, 2016
  • dvdTpAcCE Kasım 15, 2016

Leave a Reply

iPhone & Android 2021 İçin En İyi Casus Uygulaması: Hemen şimdi deneyin!

Buraya Tıkla