Casus Yazılım Programı 2023

Kişilerin bilgisi dahilinde olmadan, cihazındaki ya da bilgisayarındaki bilgileri kontrol etme veya cihazı takip etmeye yarayan casus yazılımlar artık günümüzde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Gizli linkler ya da dosyaların açılıp cihaza indirilmesi sonucu hedef cihaza yerleşen bu yazılımlar, indirilme tamamlandıktan sonra deyim yerindeyse cihazı ele geçiriyor ve cihazdaki tüm verilerin görüntülebilmesine olanak sunuyor. 

Casus yazılımlar aynı zamanda kişinin herhangi bir bilgisi ya da izni olmadan bilgisayar yapılandırması yapılmasını da mümkün kılar. Şayet bilgisayarınızda sık sık kitlenmeler meydana geliyorsa, tarayıcınızda yeni araç çubukları beliriyorsa ya da online olmadığınız halde ekranınızda reklam pencereleri açılıyorsa bilgisayarınızda casus yazılım olabilir. Bu tip yazılımlar genellikle cihazları ele geçirmek isteyen kişilerce tercih edilir.

En İyi Casus Yazılım Programı

Casus Yazılım Nasıl Kullanılır?

Casus yazılım programları sektörde yer alan yazılımların belki de en iyisidir. Kendine has gelişmiş farklı özellikleri bulunması sebebiyle fiyatları da farklılık gösterebilir. Bu yazılımlar sayesinde hedef cihazın konum takibi, internet üzerinde geçmiş takibi, kamera ya da e-posta takibi gibi birçok işlem aynı anda gerçekleştirilebilir. 

Telefon casus programı aynı zamanda telefon dinleme veya telefonu takip edebilme yetisine de sahiptir. Çok daha ileri teknik bilgi gerektiren bu işlemler sayesinde WhatsApp ya da Skype gibi mesajlaşma araçlarında yapılan yazışmaların izlenmesi ya da sosyal medya kanallarının takibi de mümkün hale gelir. 

Casus yazılımları indirmek ve kullanmak için farklı birçok yöntem vardır. Biz senin için en yaygın ve kolay olanları seçmeye gayret ettik. Şimdi tercih edebileceğin 3 farklı casus yazılım kullanma yöntemine göz atalım:

Zaman Kaybetmek İstemeyenler İçin: Telefon Numarası Takip Etme

İnternet üzerinden kolayca bulunabilen birçok uygulama aracılığıyla telefon numarası takibi yapmak mümkün. Gerçek zamanlı sonuçlar alabilmek için IMEI ve GPS üzerinden telefon takibi kolaylıkla yapılabilir. App marketleri üzerinden ücretli veya ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulamalar aracılığı ile telefon ve arama takibini mümkün hale gelir. 

Böylece bir telefon numarasına ait cihazın GPS koordinatlarını kolayca öğrenebilirsin. Bu uygulamalar aracılığıyla aynı zamanda sms veya WhatsApp mesaj takibi yapmak da mümkündür. Böylece istediğin kişiyi istediğin süre boyunca izleyebilir ve konumunu canlı olarak takip ederek tüm şüpheleri ortadan kaldırabilir veya düzenli olarak aldığın, istenmedik tüm aramaları takip ederek bu aramayı kimlerin gerçekleştirdiğini bulabilirsin.

Teknolojiden Yardım Alanlara: WiFi Hack ile Numara Takibi

Casus yazılım programları ya da telefon casus yazılımları ile uğraşmak istemeyenler için pek de yeni olmayan ancak oldukça etkili bir yöntemden bahsedeceğiz şimdi: WiFi hackleyerek hedef cihazı kontrol etmek her ne kadar karmaşık gözükse de, internet korsanları tarafınsan saniyeler içerisinde, telefon casus yazılımı kullanmaya gerek kalmadan o cihazın lokasyonunu tespit etmek mümkün. 

Peki nasıl çalışır? 

Aslında bu yöntem basitçe ortak kullanım WiFi bağlantılarını kullanan cep telefonlarının hacklenmesi prensibine dayanır. Herhangi bir kişi ortak alanlarda kullanılan WiFi bağlantısına bağlandığı andan itibaren cihazı tehlikeye girer bu da o cihazı hackleme isteyen kişiler için harika bir fırsat demektir. 

Cihaz WiFi’ye bağlandığında, cihazın MAC adresi ve IP adresi yönlendiriciye kaydolmuş olur. Cihazın MAC numarası, her cihaz için farklı ve özeldir. Dolayısıyla bu numarayı edinmek cihazı ele geçirmede ilk adım (1.) olarak kabul edilir çünkü bu numarayı edindiğinde onu takip etmek veya doğru kişiyi takip edip etmediğinden emin olmak oldukça kolaydır. 

 1. Her iki numara da ele geçirildikten sonra, sora ‘Sniffing’ işlemine gelir.
  Bu işlemi basitçe; cihaz ile bağlantı arasında gidip gelen verileri yakalayarak kaydeder ve süzen bir metodu kapsar ve genellikle parolaları yakalamak üzere kullanılır. 
 2. ‘Sniffing’ esnasında veriler paket halinde aktarılmaya başlar. Bu paketler, tarama geçmişini kolayca algılamanı engellemek için hackerlar tarafından çoğunlukla engellenir.

Artıları

WiFi hacklemek, aynı WiFi’ye bağlı bir cihazı hacklemekten çok daha kolaydır. Şifre olsun olmasın WiFi hacklemek için birçok araç kullanılır ve çoğu da ücretsiz olarak sunulur. Tüm bunlara ek olarak; backtrack üzerinde çalışan ve çok yüksek güvenlikli WiFi adreslerini dahi hackleyebilen gelişmiş yazılımlar da mevcut. Yani şifre ne kadar karmaşık olursa olsun, WiFi bağlantıları daima hacklenme riskine açıktır, tabii ki ona bağlanan cihazlar da öyle.

WiFi üzerinden hackleme işlemi gerçekleştirdikten sonra yakalanmak oldukça zordur, bu nedenle teknik anlamında zor bir işlem olsa da amacına ulaşmakta seni kesinlikle yarı yolda bırakmaz. Cihaz bir kez ele geçirildikten sonra, casus yazılıma ihtiyaç duymadan telefon takibi, arama ve mesaj inceleme ve daha birçok işlemi gerçekleştirebilirsin. 

Eksileri

Burada seni zorlayacak tek bir nokta olabilir, o da kişinin bağlantıda kaldığı süreç boyunca bu işlemi gerçekleştirebiliyor olmaktır. Yani kişi bağlantıdan ayrıldığı anda, hedef cihazın takibi de imkansız hale gelir. Aynı cihazın izini sürebilmek için kişinin mutlaka yine aynı bağlantıya bağlanması gerekebilir. Bu konuda bir profesyonelden yardım almak isteyebilir ya da bunun için özel olarak tasarlanan uygulamaları kullanarak işini kolaylaştırabilirsin.

İşleri Ustasına Bırakanlar İçin: Takip Programları

Teknolojiyle aran yoksa ve casus programlarıyla ilgili bilgin yoksa senin kurtarıcın telefon takip programları! Hedeflediğin cihazı takip ederek içerisindeki programları izleme ve zaman zaman telefonu dinlemeye kadar birçok özelliği bir arada sunan bu programlar, hem masaüstü bilgisayarlardan hem de mobil cihazlardan hedef telefonu izlemeye yardımcı olur.

 • Gün içerisinde birçok kişiyle konuşuyorsun; ailen, arkadaşların, sevdiklerin… ancak bazen bu yoğun tempo içerisinde istediğin hızda cevap alamıyorsun ya da bu kişilerin başka kimlerle ne konuştuğunu merak ediyorsun. 
 • Diğer bir seçenek ise çocuğunun güvenliğini sağlayarak onu internetteki kötü yazılımlardan ya da içeriklerden uzakta tutmak istemen. Sebebi hangisi olursa olsun, takip programları sana yardımcı olabilir. 

Peki telefon takip programları sana hangi konularda yardımcı olabilir?

Bu programların en güzel özelliklerinden biri telefonda yer alan, gerçekleşmiş tüm telefon görüşmelerini canlı olarak dinleme ya da arama geçmişini incelemeyi mümkün kılması. Yani hedef telefona gelen ve giden tüm aramaların geçmişini incelemen ve bu aramaları canlı olarak dinlemen  bu yazılım ile mümkün. Tabii ki özellikleri bununla sınırlı değil. 

Telefonda yer alan, SMS dahil tüm mesaj uygulamalarında yer alan mesajların takibi de bu programların özelliklerinden biri. Hatta silinmiş mesajlara dahi erişim sunan program bunu yedekleme yaptığı klasörde tutar. Aynı işlem telefondaki video ve diğer multimedya verilerini de kapsar. Yani kişi telefonundaki fotoğraf ya da videoları silse dahi, sen takip programları yardımı ile kolayca bulabilir ve inceleyebilirsin.

İsminden de anlaşılacağı üzere telefon takip programlar  GPS bilgisi üzerinden hedeflediğin cihazın nerede olduğunu bulma (canlı takip) ya da daha önce bulunduğu lokasyonların tüm geçmişini görüntüleme gibi işlemler de yine takip programları ile mümkün. Dilersen aynı program ile e-posta gelen ve giden kutularını da ele geçirebilir ve tüm mailleri tek bir tık ile kolayca okuyabilirsin.

PROGRAM TAM OLARAK NASIL ÇALIŞIR?

 • Seçtiğiniz hedef cep telefonuna takip yazılımı yükleyin.
 • İzlenen bütün cihaz aktiviteleri kayıt altına alınır ve casus yazılımı sunan şirkete internet bağlantısı aracılığıyla kullanıcı hesabınıza gönderilir.
 • Kullanıcı hesabınıza verilmiş şifreyle giriş yaparak tüm bilgileri rapor şeklinde alırsınız. Bulunduğunuz yer önemli değil. Maillerinizi okuduğunuz gibi raporlara erişiminiz de olacağını düşünün.

TELEFONA ERIŞIM OLMADAN CASUS PROGRAMI YÜKLENEBILIR MI?

İzlemek istediğiniz telefon mutlaka elinize geçmeli. Maalesef, başkasının düşünceleri uzaktan okumak casus yazılım kurmaktan daha kolaydır 🙂 Bazı yazılım üreticileri ürününü satabilmek için böyle bir karışıklıklık yarattı. Ancak ne kadar istesek de şimdilik bu işlev imkansız. Telefonu elinize alıp takip programını kurduktan sonra artık çalışıp çalışmayacağını yada ne kadar düzgün çalıştığını ne kadar doğru takip ettiğini aklınızdan çıkartırsınız. Bir cihaz izlemenin tek yolu hedef cihaza casus yazılımı bizzat yüklemektir.

2023’de Çalışacak En İyi Casus Programı

Teknik bilginin olmadığı konularda -konu her ne olursa olsun- işi uzmanına bırakmak gerekir. Söz konusu casus yazılım olduğunda ise şartlar değişmez. Bir cihaz hedef alarak izlemek ve içerisindeki verilere erişmek için sen de bu işin uzmanı olan casus programlarından yardım alabilirsin. Derin teknik bilgiye ihtiyaç duymadan, kolayca hedef telefona erişmek artık çok kolay.

Piyasada bu iddiaya bağlı kalarak birçok program, yazılım ya da uygulama satılıyor. Peki hangisi senin için en doğru program? Bu yazılımların güvenli olduğundan emin olabilir misin? En önemlisi; hedef telefon sahibinin onu izlediğini anlamamasını sağlayabilir misin? Aşağıda seninle paylaşacağımız 3 yazılımı bu soruları yanıtlayarak seni hedeflerine ulaştırmak üzere seçtik. Şimdi 2023’nin en iyi casus programlarına göz atalım ve senin için en uygun olanı keşfedelim!

mSpy

Casus programı dendiğinde akla ilk gelenlerden biri de mSpy isimli yazılım. Uzun yıllardır en çok satan casus uygulamalar listesinde ilk 3’te yer alan bu yazılım, çok önemli bir özelliği ile diğer dişli rakiplerinden ayrılıyor: Jailbreak yapılmamış iPhone cihazlarda çalışması. Böylece uzun işlemlere ihtiyaç duymadan hızlı bir biçimde programı indirip cihazı takibe başlayabilirsin. Piyasadaki birçok rakibinin aksine %100 çalışıyor ve çok fazla tercih edildiğini de ekleyelim.

Bu uygulamayı kullanmak oldukça kolay; bu casus yazılımı hedef cihaza yüklemen yeterli. Daha sonrasında cihazda gerçekleşen tüm etkinleri izleme şansın oluyor. Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulama hem ios hem de Android cihazları takibi mümkün gale getiriyor. Web tabanlı bir kontrol paneline sahip uygulamada, tüm verileri anlık olarak ya da veri geçmişi üzerinden takip edebilirsin.

En İyi Casus Yazılım Programı

Peki bu yazılım nasıl mı çalışıyor? 

Mspy hedef cihazın tüm aktivitelerini kaydederek bu verileri web tabanlı panele iletiyor. Böylece dilediğin cihazdan bu panele erişerek telefondaki verilere de aynı hız ve kolaylıkta erişmen mümkün hale geliyor. Kurulur kurulmaz aktif hale gelerek çalışmaya başlayan mSpy, 7 gün 24 saat çalışan bir yardım ekibine sahip aklına takılan tüm soruları onlara sorabilirsin.

Peki bu casus yazılım programının sihirli özellikleri neler? 

Diğer bir deyişle kontrol panelinde ne gibi verileri görüntüleyebilirsin:

 1. Anlık takip ve geçmiş izleme özelliklerine sahip bu yazılım. 
 2. Kullanıcılarına, telefonda yer alan e-posta ve diğer tüm mesaj uygulamalarını takip etme ve inceleme şansı sunuyor.
 3. Arama yönetimi özelliğine sahip bu yazılım, istemediğini numaraları engelleme, gelen ve giden arabaların listesini görüntüleme gibi özelliklere de sahip.

Bunların yanı sıra GPS konum takibi ile cihazın canlı konumunu ya da daha önceki konumlarını yine panel üzerinden görüntüleyebilirsin. Buna ek olarak coğrafi çevreleme özelliğini de sunan bu yazılım, mSpy aracılığıyla güvenli alanlar kurarak (ev, okul vb.) hedef cihaz bu konumdan ayrıldığında uyarı alabiliyorsun. Özellikle çocuklarının cihazlarını takip etmek isteyenler ebeveynler tarafından sıklıkla kullanılan bir özellik olduğunu da ekleyelim.

SpyBubble

Günümüzün en gelişkin ve en sık kullanılan casus yazılımlarından biri de SpyBubble. Onun adını sık sık duymuş olabilirsin, bu konuyu ilk kez araştıranlar dahi, SpyBubble’ın şöhretiyle yakından tanışıyor.  Yalnızca bilgisayardan değil, tablet ya da herhangi bir akıllı cihazdan da hedef cihazı izlemeye yarayan SpyBubble; gece gündüz takibe devam eder yani asla durmadan çalışır.

Mesajları takip etme, okuma veya silme işlemlerinin yanı sıra Facebook, Twitter ya da Instagram gibi sosyal mecralardaki hesapların inceleme ve takibinde de rol oynar. Onu cazip kılan en önemli özelliklerden biri de GPS üzerinden lokasyon takibini kolay hale getirmesidir, üstelik lokasyonları geçmişe dönük olarak da görüntülemen mümkün. Hedef cihazdaki mesajları okumak, e-postalara erişmek ya da SMS’leri silmek mi istiyorsun? SpyBubble bu işlemler için de sana destek olabilir.

MobileSpy

İsminden de anlayabileceğin üzere MobileSpy, casus yazılım işlemlerini tamamen mobil olarak yapmaya olanak sağlar. Mobil bir yazılım olmasıyla öne çıkan MobileSpy, telefon casus yazılımları arasında en çok tercih edilen yazılımlardan biridir.

Cihazdaki fotoğraf ve videoların incelenmesi, e-posta ve SMS’lere erişim, gelen ve giden çağrıların takibi ya da canlı olarak dinlenmesi diğer bir deyişle cihazın dinleme cihazı gibi kullanılmasını sağlamak, sosyal medya hesaplarının takibi ve incelenmesi ve anlık konum takibi gibi birçok özelliği tek başına sunan MobileSpy’ın yüzlerce kullanıcı tarafından favori ilan edilmesi bir tesadüf değil. Kapsamlı bir casus programı arıyorsan aradığın cevaplar MobileSpy’da olabilir.

Moniterro

moniterro tr

Moniterro Casus Yazılım, telefon etkinliklerine kapsamlı içgörüler sunan geçişinizdir. Vicdan sahibi bireyler ve koruyucular için tasarlanan bu uygulama, gizliliği korurken cihaz etkileşimlerini anlama konusunda titiz bir yaklaşım sunar. Sorumlu ve anlamlı telefon izleme arayan bireyler için Moniterro Telefon İzleme Uygulaması, etik bir yaklaşımla kapsamlı içgörüler sunan çözümünüzdür.

Telefon Casus Programı Nasıl Kullanılır?

Telefon casus programları ilk bakışta karmaşık ve zor görünür. Ancak bu süreçler sandığın kadar karmaşık değil. Sunulan yönlendirmeleri takip ettiğinde dakikalar içerisinde casus yazılımı indirme ve kullanma işlemlerini sen de kolayca yapabilirsin. Tüm programların indirme işlemleri ve kurulumları farklılık gösterse de bazı adımlar ana hatlarıyla benzerlik gösterir. Süreci daha detaylı anlaman için biz mSpy’ı seçtik:

 1. İlk olarak tr.mspy.com adresine git, ana sayfada yazılım detaylı açıklamasını bulabilirsin. 
 2. Bu sayfanın sağ üst kısmında ise ‘şimdi dene’ butonu yer alır. Bu butona tıklayarak ilk işlem olan satın alma işlemini gerçekleştirebilirsin. 
 3. Satın alma işleminin ilk adımı onaylanmış ve güncel bir e-posta adresi ile kayıt olmak. 
 4. Kayıt için e-posta bilgini girdikten sonra diğer aşama ise cihaz türü seçmek olacak. Hedef cihaz bir telefon mu yoksa tablet mi? Hangi model cihazı takip etmek istiyorsun? 
 5. Bu seçimleri yaptıktan sonra satın alma işlemine hazırsın! 

Bunun için de mSpy’ın sana sunacağı:

 • 1 aylık, 
 • 3 aylık  
 • 1 yıllık.

Farklı paketten sana uygun olanı seçebilirsin.

Telefon Casus Programı

Satın alım işleminden sonra sıra geldi kuruluma: Öncelikle satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra sana gelecek e-postada seninle paylaşılan giriş bilgileri aracılığıyla panele giriş yapmalısın. Panele eğer ilk kez giriş yapıyorsan yönlendirmeleri takip eder kurulumu gerçekleştirebilirsin. Kurulum boyunca takip edilecek cihazın ekran kilidinin açık olduğundan ve tüm yönetici izinlerinin verildiğinden (cihaz markasına göre root ya da jailbreak yöntemi ile) emin olmalısın. 

Casus Programı Cep Telefonuna Nasıl Yüklenir?

IOS Cihazlar İçin: 

İlk başta, hedeflediğin telefonda iCloud yedeklemeyi aktif hale getirmelisin. (ayarlar-iCloud ayarları-iCloud yedekleme), devamında ise mSpy hesabına giriş yaparak iPhone/iPad (jailbreaksiz) opsiyonunu tıkla ve “ilerle” tuşuna bas. Daha sonra onay ekranında kullanacağın iCloud yedeğini seç ve  en son ekranda işlemi tamamla.

Android Cihazlar İçin: 

Casus program Android cihazlarda da benzer şekilde kolayca kurulabilir.. Öncelikle hedef olarak seçilen telefonda Google Play korumasını kaldırman gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar-Google-Güvenlik-Google Play Koruması dizinini takip edebilirsin. Daha sonra telefonda web tarayıcısını açarak adres çubuğuna b33w.net/a yazmalı ve bu adres üzerinden “apk” uzantılı dosyayı indirmelisin. İndirilen bu dosyayla yükleme işleminin başlatır ve kayıt kodunu da girdikten sonra yükleme işlemini tamamlamış olursun.

Sonuç

Kullanma amacın ister kişiyi kontrol etmek isterse de güvenliğini sağlamak olsun, casus yazılımlar günümüzde en sık tercih edilen yazılımlardan biri. Sen de bu yazılımları kolayca satın alabilir, kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsin. Tek yapman gereken yukarıda seninle paylaştığımız ipuçlarını kullanmak olacak. Sonrası tamamen senin özgürlük alanın olacak!

Leave a Reply

iPhone & Android 2021 İçin En İyi Casus Uygulaması: Hemen şimdi deneyin!

Buraya Tıkla