WhatsApp’tan Başkalarının Gizlice Mesajlarını Okuma

whatsapp

2021’in başında yapılan güncel bir istatistiğe göre internet üzerinden mesaj gönderilebilen anlık mesajlaşma programları arasında açık ara en çok kullanılan program Türkiye’de 39 milyon 818 bin 480 kullanıcısı olan WhatsApp oldu.

Neredeyse ülke nüfusunun yarısı anlık mesajlaşma programı olarak WhatsApp’ı kullanıyor. WhatsApp’ta başkalarıyla konuştuklarımız da düşünüldüğünde bir kişinin WhatsApp mesajlarını görmek, o kişiye dair tüm sırlara sahip olmak anlamına da geliyor.

Bir diğer yandan başkasının WhatsApp mesajlarını okuma işlemi, farklı durumlarda farklı şekillerde gerekli olabilmektedir. Biz de bu yazımızda her ne sebeple olursa olsun WhatsApp’tan başkalarının gizlice mesajlarını okuma nasıl yapılır detaylarına birlikte göz atalım.

WhatsApp Karşı Tarafın Konuşmalarını Okuyabilir Miyim? 

Başka telefonunun WhatsApp konuşmalarına erişmek, telefona fiziki olarak erişmeden mümkün olmamaktadır. Bu noktada birazdan belirteceğimiz ücretsiz WhatsApp başkasının mesajlarını görme işlemini ancak ve ancak ilgili kişinin telefonuna fiziki olarak erişiminiz varsa yapabilirsiniz.

Başkasının WhatsApp konuşmalarını uzaktan takip edebilmenin en garanti yoluysa casus yazılımlar kullanarak konuşmalara erişim sağlamaktır. Bu yazılımların kullanım alanları çoğunlukla iş veya eşler arasındaki sadakat sorunlarında devreye girse de ebeveynler de çocuklarının onlara verdikleri cep telefonlarını nasıl kullandıklarına yönelik soru işaretlerini de gidermektedir. 

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okumanın Ücretsiz Yolu 

QR kod taraması yaparak WhatsApp web üzerinden ve Google Drive’ı kullanabileceğiniz bir yöntem ile WhatsApp mesaj okuma hilesi kodsuz olarak gerçekleştirilebilir.

Ancak burada ücretsiz olarak sunduğumuz bu yöntemler kullanıldığında telefonundan mesajlarını okuduğunuz kişi, mesajlarının okunduğunu anlayabilmektedir. Bu başlıktan sonra belirteceğimiz casus programları kullanarak WhatsApp karşı tarafın konuşmaları takip işlemi gerçekleştirilmesi, elbette ki programın kalitesine göre değişkenlik göstermekle birlikte çoğunlukla kanıtsız bir şekilde yapılabilmektedir.

QR Kod Kullanarak Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma 

QR code

WhatsApp web yöntemi olarak da bilinen bu yöntem ile başkasının WhatsApp mesajlarını okuyabilmek için şu adımlar izlenmektedir:

 1. Bilgisayardan ya da izlemeyi yapacağınız telefondan web.whatsapp.com adresine girin.
 2. Takip etmek istediğiniz yani WhatsApp mesajlarını başka telefona yönlendirme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz telefondan WhatsApp uygulamasını açın.
 3. Sağ üst menüyü açarak WhatsApp Web seçeneğine tıklayın.
 4. Takip etmek istediğiniz telefonda açılan kameradan ekrandaki QR kodunu okutun.
 5. Okuttuktan sonra o telefonun WhatsApp’ı sizin bilgisayarınızda hep açık olacak. Oradan gelen giden mesajlarını kolayca takip edebilirsiniz.

Bu yöntemin en büyük dezavantajı programın sahibi tarafından bu şekilde mesajlarının izlendiğinin kolayca anlaşılabilmesidir. 

Google Drive ile Başkasının WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur? 

google drive

Google Drive’ı da WhatsApp kırma programı olarak kullanabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağının detayları şu şekilde:

 1. Takip etmek istediğiniz telefonda WhatsApp uygulamasını açıp “Ayarlar” kısmına girin.
 2. Takip etmek istediğiniz telefonun “Ayarlar” kısmında Sohbet → Sohbet Yedeği bölümüne girin.
 3. Karşınıza gelen ekranda “Google Drive’a yedekle” isimli bir kısım bulunacak.
 4. Yedekleme sıklığını belirleyin.
 5. Yedeklemenin hangi hesaba yapılacağını belirleme bölümünde istediğiniz Google hesabını belirtin.
 6. Belirttiğiniz Google Drive hesabına girin. Takip etmek istediğiniz WhatsApp mesajları sizin drive’ınıza yedeklenecektir.

Bu yöntemde telefon kullanıcısının kendi WhatsApp hesabının ayar kısmından hangi drive hesabına yedekleme yapıldığını görebilmesi ve istediği zaman iptal edebilmesi mümkün olduğundan bu yöntem çok da tavsiye edilen bir yöntem değildir. 

WhatsApp Mesajları Okumak İçin En İyi Casus Programlar

Yukarıda belirttiğimiz yöntemler ücretsiz yöntemlerdir. Ancak detaylarını başlık altında belirttiğimiz üzere riski olan ve telefonunu takip etmek istediğiniz kişi tarafından fark edilme ihtimalinizin yüksek olduğu yöntemlerdir.

Bu noktada telefon sahibi tarafından çok da fark edilmeyeceğiniz en iyi yöntem WhatsApp izleme için casus programları kullanmaktır. 

mSpy 

mspy app

Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma programı indir şeklinde internetten arama yapanların karşılarına ilk çıkan programların başında mSpy gelmektedir.

mSpy, kullanıcılarının ihtiyaçlarına 7/24 cevap verebilmesi ve kullanıcı desteğini programı kullandığınız her anda yanınızda bulundurması gibi sebeplerden ötürü mSpy, WhatsApp izleme yapılabilecek en iyi programlar arasında ilk sırada yer almaktadır. mSpy, yüklediğiniz telefonda tam bir gizlilik içerisinde çalışmakta ve telefonun sahibi tarafından asla fark edilmemektedir.

Programın casus yazılım olarak piyasaya çıktığı ilk tarih 2011 yılıydı. 2011 yılından beri milyarlarca kişi tarafından güvenle kullanılan mSpy ile farklı amaçlar için WhatsApp mesajları güvenle takip edildi.

mSpy’ın kullanılma amaçlarının en yaygını sevgilinin WhatsApp mesajlarını okuma, ikincisi ise ebeveynlerin çocuklarının WhatsApp mesajlarını takip etmesidir.

Gerek Android’de gerekse iPhone’da akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemlerinin tamamıyla uyum içerisinde çalışan mSpy ile pratik bir şekilde hedef cihazın WhatsApp mesajlarını izleyebileceksiniz. mSpy ile izleyebildiğiniz WhatsApp dosyaları arasında telefondaki tüm mesajların yanı sıra görüntü dosyaları, aramalar ve WhatsApp ile ilişkili olan her türlü işlem yer almaktadır.

Piyasada yer alan diğer programlara kıyasla en önemli avantajı WhatsApp’a dair tüm verileri göstermesinin yanı sıra mSpy ile takip etmek istediğiniz cihaza ilişkin kapsamlı bir takip hizmetini de beraberinde alıyor olmanız gelmektedir. Pek çok uygulama ve internet sitesi WhatsApp takibi yaptırıyoruz kisvesi altında çok basit ve zaten ulaşılabilir durumda olan verileri size göstermekten başka bir işe yaramazken, mSpy ile takip etmek istediğiniz cihaz sanki kendi cihazınızmış gibi davranabiliyorsunuz.

Başkalarının Whatsapp Mesajlarını Okumak İçin mSpy Neden En İyi Program? 

mSpy ile hedef cihazın WhatsApp mesajlarını iki farklı yolla takip edebiliyorsunuz.

mSpy’ı takip etmek istediğiniz cihaza kurduktan sonra WhatsApp izleme işlemini doğrudan mSpy’ın takip bölümüne girerek WhatsApp kısmını seçerek yapabilirsiniz. Burada mSpy’ın kullanıcı paneli üzerinden WhatsApp takip işlemi yapılabilmektedir.

İkinci yöntem ise mSpy’ın takip ettiğiniz telefonunun ekranını kaydedebilme özelliğini kullanarak WhatsApp mesajlarını izlemektir. mSpy kullanıcı panelinden takip ettiğiniz telefonda o an için yapılan işlemleri görebileceğiniz şekilde ekran kaydı yaparak da takip ettiğiniz telefonun WhatsApp işlemlerini kolayca takip edebilirsiniz.

Ayrıca mSpy ile takip ettiğiniz telefonun WhatsApp’ındaki silinmiş mesajları dahi görebilirsiniz. 

SpyBubble 

spybubble

Başkasının WhatsApp mesajlarını takip edebileceğiniz bir diğer casus yazılım da SpyBubble yazılımıdır. SpyBubble üzerinden tüm takip etmek istediğiniz telefondaki tüm WhatsApp mesajlarını ve aramalarını izleyebilirsiniz.

SpyBubble hem Android hem de iOS cihazlarda çalışabilmektedir. iOS cihazlar için jailbreakli ve jailbreaksiz olması fark etmez. SpyBubble’ın özel kurulum yöntemleri sayesinde iOS cihazlarda kolayca kullanabilirsiniz. 

FlexiSPY

flexispy

Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma için kullanabileceğiniz casus yazılımlardan bir diğeri de FlexiSPY yazılımıdır. FlexiSPY ile birebir sohbetlerin yanı sıra WhatsApp’taki grup sohbetlerini de takip ettiğiniz cihaz için okuyabilirsiniz.

Takip ettiğiniz telefondaki tüm kişilere ulaşabilir ve onların profil resimlerini görebilirsiniz. FlexiSPY üzerinden takip etmek istediğiniz telefonun WhatsApp’ından gönderilen emoji ve sticker’lara kadar takip edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Başkasının WhatsApp Konuşmalarını İzlemeye Neden İhtiyaç Duyulur? 

Birinin WhatsApp konuşmalarını görmek, o kişinin dijital dünyadaki bütün varlığını bilmekle neredeyse eşdeğerdir. Bugün WhatsApp üzerinden her alanda kişiyle her konuyu görüşüyoruz.

Siz de eşinizin ya da sevgilinizin sizi aldattığına dair bir davranışından şüpheleniyorsanız ya da çocuklarınıza aldığınız akıllı telefondan kimlerle yazıştığını takip etmek istiyorsanız ilk bakmanız gereken yer onların WhatsApp yazışmalarıdır. 

Kocamın Telefonunu Onun Haberi Olmadan İzleyebilir miyim? 

Evet. Kocanızın telefonunu casus yazılımları kullanarak uzaktan onun haberi olmadan takip edebilirsiniz. 

Casus Yazılımlar Kullanarak Karımın Telefonunu Takip Edersem Karım Bunu Anlayabilir mi? 

Karınızın telefonuna mSpy’ı kurmak için ilk kurulum esnasında telefonuna erişiminizin olması gerekmektedir. Ancak kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra mSpy, arka planda tamamen karınızdan habersiz bir şekilde çalışacaktır. Dolayısıyla karınızın mSpy kurulu bir telefonun takip edildiğini anlamasının imkânı yoktur. 

Sonuç 

WhatsApp’tan başkalarının mesajlarını gizlice okumak şu ya da bu nedenle dijital dünyada hayatımızın belli bir döneminde bizim için bir ihtiyaç halini almaktadır. Bunu yapmanın farklı ücretsiz yolları olsa da bu yöntemler çok güvenli değildir. Zira QR kod ile ya da Google Drive üzerinden başkasının WhatsApp mesajlarını okuma iz bırakmadan yapılamamaktadır.

Bu nedenle birinin WhatsApp mesajlarını gizlice onun haberi olmadan okuyabilmeniz için en güvenilir yöntem casus yazılımlar kullanmaktır. Casus yazılımlar içerisinde örneğin; mSpy’ı kullanarak yaptığınız bir takipte karşı tarafın programın kurulumundan sonra izlendiğini anlaması mümkün değildir. Dolayısıyla en iyi WhatsApp takip yöntemi casus yazılımları kullanmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir