Telegram İpuçları Nedir ve Telegram Takip Nasıl Yapılır? [2022]

Telegram hangi gizlilik özelliklerini sunuyor?

Telegram mesajları saklamak için bulut tabanlı bir sistem kullanıyor. Bu sayede bütün cihazlarında aynı sohbet içeriklerini görüp kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Telegram’ın bu özelliği Telegram-app çocukları ya da korumak istediğiniz diğer kişileri takip etmek için iyi bir yöntem gibi gelmiş olabilir ama bunun yapmanızın önünde büyük bir engel var: Telegram gizli sohbetler. Bu özelliklik uygulamanın sağ üstündeki menüden açıldığında bütün mesajlar uçtan uca şifreleniyor ve görüşmedeki kişiler dışında hiçkimse tarafından görülemiyor. Ayrıca mesajlar bulutta (iCloud) değil, yalnızca görüşmenin yapıldığı telefonda tutuluyor.

Telegram İzleme

Numarayı Gir:

Öyleyse Telegram takibi yapılamaz mı?

Böyle gelişmiş gizlilik önlemlerine sahip bir anında mesajlaşma yazılımının takibini klasik yöntemlerle yapmak tabii ki imkansız. Ama Telegram içeriklerini takip etmek için özel olarak geliştirilen Telegram takip programları ile telefondaki normal ya da şifreli bütün mesajlaşmaların, dosya paylaşımlarının içeriğine ulaşabilirsiniz.

mSpy Deneyin

Peki bu programlarla neleri görüntüleyebileceğim?

Telegram takip programları Android ve Apple telefonlardaki bütün Telegram içeriğini kontrol panelinizden görmenize imkan tanır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Gizli ya da normal bütün Telegram mesajlarını izleme

  • Telegram üzerinden paylaşılan bütün dosyalar

  • Telegram kişi listesi

Bu programlar saydığımız özelliklere ek olarak telefonda gerçekleştirilen diğer bütün aktiviteleri de size ulaştırabilecek kadar güçlüdür. Bahsettiğimiz özelliklere ek olarak telefondaki normal gelen ve giden aramalar, rehber, e-posta ve metin mesajları, internet geçmişi, konum bilgisi gibi başka konularda takip yapmanı mümkün olacak. Hatta en iyi Telegram takip programları size Telegram engelleme opsiyonunu bile sunuyor.

Telegram casus programı bulunması ve kullanması zor bir şey mi?

Piyasada Telegram takibi yaptığını söyleyen onlarca takip programı var. Bunların içinden gerçekten çalışan ya da vaat ettiği hizmeti verebilenlerin sayısıysa çok az. Kişisel zevklere ve ihtiyaçlara göre başka casus yazılımlara da göz atabilirsiniz ama biz size mSpy’ı kullanmanızı öneririz.

Bir casus yazılımda bulunması gereken bütün özellikleri eksiksiz barındırmasına ek olarak coğrafi çevreleme, arama engelleme gibi pek çok gelişmiş özelliğe de sahip. Rakiplerine göreyse böyle bir yazılımı kullanmaya başlayanlar için tartışmasız en iyi tercih; çünkü 7/24 sunulan müşteri desteği sayesinde hem kurulum hem de kullanım sırasında bir problem yaşarsanız anında profesyonel kişilerden yardım alabiliyorsunuz. Kurulum işlemi takip edilmek istenen cihaza erişim sağlandığında birkaç dakikada halledilebiliyor. Toplanan verileriyse sade ve anlaşılır bir tasarımı bulunan kontrol panelinizden detaylı şekilde izleyebiliyorsunuz.

Telegram birçok güzel özelliği bünyesinde barındıran inanılmaz bir anında mesajlaşma uygulaması. Telegram app ve Telegram masaüstü sürümleriyle getirdiği yenilikler sayesinde eski alışkanlıklarımızda ciddi değişiklikler yaptı. Özellikle gizlilik konusundaki tutumu takdire şayan.

Bu yazımızda Telegram’ın bu konudaki özelliklerini daha iyi anlamak, ayrıca Telegram takip etmek için nelere ihtiyacı olduğunu öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olmayı istiyoruz.

Telegram Türkçe yapılamıyor mu?

Maalesef Telegram ‘ın henüz Türkçe dil seçeneği yok; ama kolay kullanıma sahip olduğu için yabancı dil bilmeseniz bile kullanabilmeniz mümkün.

Telefonlara kolayca Telegram indir

Telegram’ı kendinizin ya da diğer aile üyelerinin cihazlarına indirmek çok kolay. Android için Google Play, iPhone için iTunes mağazalarına girerek arama çubuğuna “Telegram” yazmanız ve arama sonuçlarından Telegram messenger’ı bularak indirme butonuna basmanız yeterli. İndirme işleminden sonra kurulum otomatik olarak başlayacak.

başkasının telegram mesajlarını okuma

telegram takip edilebilir mi

başkasının telegram girmek

telegram çevrimiçi takip

One Response
  1. Mücahit Temmuz 31, 2020

Leave a Reply

iPhone & Android 2021 İçin En İyi Casus Uygulaması: Hemen şimdi deneyin!

Buraya Tıkla