Hem Android Hem iPhone için En İyi 5 WhatsApp Takip Programı

whatsapp

Bugün her ne iş yapıyor olursak olalım WhatsApp’ı kullanmadığımız bir gün yoktur. Artık akıllı telefonlar aracılığıyla başka insanlarla görüşmek demek bir yerde WhatsApp demek anlamını aldı. Halihazırda Türkiye’de 40 milyona yakın insan WhatsApp’ı aktif olarak kullanıyor. Tüm Türkiye’nin nüfusunun 80 milyon olduğu düşünüldüğünde ülkenin yarısının aktif WhatsApp kullanıcısı olması WhatsApp’ı akıllı telefon kullanıcıları için adeta kara kutu yapıyor. Bu da aynı zamanda WhatsApp takip programı ile birini takip etmenin onun bütün sırlarını öğrenmek anlamına gelmesini de sağlıyor elbette.

Biz de bu yazımızda başka birinin WhatsApp mesajlarını takip etmenin en kolay yolu olan WhatsApp takip programları ile bu işlemin nasıl yapılacağından bahisle en iyi WhatsApp takip programı ile başlayıp piyasadaki 5 uygulamayı tanıtmak istedik.

WhatsApp online takip aynı zamanda ücretsiz yöntemleri olan da bir şeydir. Ondan da sonlara doğru bahsettik. Ancak dilerseniz her şeyden önce neden WhatsApp takip işlemlerine ihtiyaç duyarız? Dilerseniz önce ondan bahsedelim. 

Başka Birinin WhatsApp Mesajlarını Okuma Tipi İşlemlere Neden İhtiyaç Duyulur?

Başka birinin WhatsApp mesajlarını okuma bazı durumlarda hayati derecede önemli olabilir. Bu durumların ilki bir ebeveynin çocuğunun neler yaptığını takip etmesi durumudur.

Yine iş yerinizdeki çalışanlarınızın şirket telefonu olarak verdiğiniz telefonlarla yaptığı görüşmeleri takip etmek de bir diğer WhatsApp izleme sebebi olabilir. WhatsApp sevgili takip ise belki de en çok WhatsApp mesajları görme sebebidir. 

Ebeveyn Kontrolü 

Bugün ebeveyn olarak çocuklarımız dijital dünyanın içine doğuyor. Bunun çok avantajlı yönleri olduğu gibi dezavantaj olabilecek durumları da içinde barındırdığı bir gerçek. Tabii ki çocuklarımızı dijital dünyadan uzak tutmaya çalışmak asla bir çözüm değil. Ancak yeri geldiğinde çocuklarımızın kimlerle arkadaşlık ettiğini takip etmek ve onları dış dünyanın kötülüklerinden koruyabilmek için WhatsApp takip etme gibi şeyleri yapmak hayat kurtarıcı derecede önemli olabilmektedir. 

Sevgilinin Şüpheli Davranışları

WhatsApp mesajlarını takip etmek isteyeceğiniz kişilerden bir diğeri de sevgiliniz olabilir. Nitekim sizi aldattığından şüphelendiğiniz sevgilinizin bunu gerçekten yapıp yapmadığını tam olarak anlamanın en kati yolu kesinlikle onun WhatsApp mesajlarını görebilmektir. Belki de WhatsApp takip etme için en yaygın sebeptir. 

Çalışan İzleme 

Bir iş yeriniz varsa ve çalışanlarınızın mesaide nelerle meşgul olduğunu merak ediyorsanız onlara verdiğiniz şirket telefonlarının WhatsApp’larını takip edebilirsiniz. Sizden habersiz iş ile ilgili yaptıklarını uzaktan kolayca takip etmek isteyebilirsiniz. Bu da yine WhatsApp takip etme için en çok tercih edilen sebepler arasındadır. 

Başkalarının WhatsApp Mesajlarını Okuma İçin En İyi Yöntem: Casus Yazılımlar 

spyware

Her ne kadar başkasının cep telefonunda yer alan WhatsApp’a gelen giden mesajları okumanın başka yolları olsa da bunun en garantili yöntemi kesinlikle WhatsApp casus yazılımlar ile takip etmektir.

Bu yazılımlar size hedef cihazla tamamen uzaktan entegre bir şekilde takip yapma imkânı verir ve bir yerde hedef cihazı sanki kendi cihazınız gibi kullanabilirsiniz.

Az sonra belirteceğimiz programların tamamı %100 çalışmaktadır. Gelin şimdi internetin en popüler arama başlıklarından biri olan başkasının WhatsApp mesajlarını okuma programı indir ücretsiz aramasının en popüler 5 sonucuna yakından bakalım. 

mSpy 

mspy app

mSpy, casus yazılımlar arasında en popüler olanlardan biridir. Kolay kullanımı, kullanıcı odaklı ara yüzü ve gelişmiş özellikleriyle bizim de en beğendiğimiz kodsuz WhatsApp takip programı oldu.

mSpy’ı takibini yapmak istediğiniz telefona bir kere kurduktan sonra o telefona gelen ve o telefondan giden bütün WhatsApp mesajlarını görebildiğiniz gibi WhatsApp’tan yapılan sesli aramaların bilgisini de kolayca görebiliyorsunuz. Bu bilgileri mSpy kullanıcı panelinizden kolayca takip etmek mümkün oluyor.

mSpy, piyasadaki WhatsApp online takip ücretsiz nasıl yapılır diye soranlar için ideal bir seçim olmayabilir. Zira mSpy’ı kullanmanın belli bir bedeli vardır. Ancak şunu kesin olarak söylememiz gerekiyor ki mSpy, amaçladığınız işlemi en kolay yapabileceğiniz programdır. 

Uyumluluk 

mSpy, bugün piyasada bulunan telefonların birçoğuyla uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Telefonunuzun mSpy ile uyumlu olup olmadığının bilgisi mSpy internet sitesinde verilmiştir.

tr.mspy.com linkine girdiğinizde “Uyumluluk” bölümünde telefonunuzun modelini girdiğiniz takdirde telefonunuzun mSpy’a uyumlu olup olmadığını kolayca görebilirsiniz. 

Ücretlendirme

mSpy’ın abonelik paketlerinin tümünde programı full sürüm olarak edinebilirsiniz. Buradaki farklılık programı kullanma sürelerinizle ilgilidir.

mSpy kullanımı için 3 farklı abonelik paketi vardır. Bunlar; 1 aylık, 3 aylık ve 12 aylık abonelik paketleridir.

1 aylık abonelik paketinin güncel fiyatı 168 TL, 3 aylık abonelik paketinin güncel fiyatı 294 TL ve 12 aylık aboneliğin güncel fiyatı ise 516 TL’dir. 

Avantajları ve Dezavantajları 

mSpy ile hedef cihazın sadece WhatsApp mesajlarını görmekle sınırlı kalmazsınız. Takip etmek istediğiniz telefon sanki sizinmiş gibi o telefonda yapılan bütün işlemleri görebilir ve hatta uzaktan bunlara müdahale edebilirsiniz.

mSpy’ın kullanıcılarına sunduğu avantajların bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

 • Telefon numarasından konum bulma.
 • Takip edilen cihazdaki uygulamaları kontrol etme. Sakıncalı olanları silme ve uygulama faaliyetlerini takip edebilme.
 • Sadece WhatsApp değil WhatsApp dışındaki tüm anlık mesajlaşma uygulamalarını ve SMS’lere dair bilgileri görebilme.
 • Takip edilen telefona gelen ve o telefondan giden sesli arama verilerine erişim.
 • Takip edilen cihazın internet verilerini görebilme, internette yaptığı aramalara erişim ve internet geçmişi takibi.

Bütün bunlar ve çok daha fazlası mSpy ile yapabilecekleriniz arasında yer alıyor. mSpy’ın görünürdeki tek dezavantajı ise uygulama kullanım ücretlerinin bir miktar yüksek olması olabilir. Ancak uygulamanın sunduğu onca gelişmiş özellik bu ücreti hak ettiğini de gösteriyor. 

FlexiSPY

flexispy

FlexiSPY da mSpy gibi WhatsApp takip programı ücretsiz aramalarının popüler sonuçları arasında yer alıyor. FlexiSPY’ı kullanmak için tek yapmanız gereken uygulamanın internet sitesinden kaydolmak ve hangi işletim sistemine sahip cihazı izleyeceğinizi belirtmek.

FlexiSPY ile root işlemi yapılmış Android cihazları ve iPhone’ları kolayca takip edebilirsiniz. Bu takip arasında tabii ki bu cihazların WhatsApp uygulamalarına gelen giden mesajları ve tüm dosyaları görebilmek de mevcut. 

Uyumluluk 

FlexiSPY genel olarak Android işletim sistemi olan cihazlar iPhone ve iPadler ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. FlexiSPY’ın uyumlu olduğu bir diğer cihaz türü ise bilgisayarlardır.

Android cihazlar için Android’in 4 ile 11 arasındaki tüm sürümleri ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Sadece Android’in bazı sürümlerinde FlexiSPY’ın bazı sınırlandırmaları söz konusudur.

iPhone uyumluluğu için FlexiSPY’ın sitesinden uyum kontrolü yapılması gerekmektedir. Elinizdeki cihazın hangisi olduğunu ve hangi iOS sürümünü kullandığını seçerek uyumlu olup olmadığını görebiliyorsunuz.

iPad için iOS 6.0 ile 14.0 arasındaki tüm sürümlerde FlexiSPY ile takip yapılabiliyor. Ancak hem iPhone hem de iPad cihazlarda FlexiSPY kullanımı için jailbreak işleminin yapılması gerekmektedir.

Windows işletim sistemi içinse FlexiSPY’ın uyumlu olduğu sürümler 7, 8, 8.1 ve 10 sürümleridir.

Bu sürümlere sahip tüm cihazların başkasının WhatsApp mesajlarını okuma kodsuz olarak FlexiSPY aracılığıyla yapılabilmektedir. 

Ücretlendirme 

FlexiSPY, mSpy uygulamasından farklı olarak uygulama özelliklerinin değişim gösterdiği 3 farklı paket ile satışı yapılan bir uygulamadır. Bu paketler ve satış ücretleriyse şu şekildedir:

 • Lite Paket: 169 TL/aylık
 • Premium Paket: 389 TL/aylık
 • Extreme Paket: 1119 TL/ 3 aylık

Avantaj ve Dezavantajları 

FlexiSPY ile mSpy’ın yapabildiği pek çok şey yapılabilmekte ve telefonun sadece WhatsApp mesajları değil bütün uygulamaları uzaktan takip edilebilmektedir. Ayrıca FlexiSPY’ın bir diğer gelişmiş özelliği de takip edilen cihazdan yapılan çağrıları kaydetme özelliğidir.

Ancak FlexiSPY ile ilgili belirteceğimiz en önemli dezavantaj ise cep telefonu casus yazılım engelleme programları tarafından çok kolay bulunabilmesidir. Bu nedenle uygulamanın hedef telefonu uzaktan takibi esnasında bunu sessiz bir şekilde yapmasına rağmen hedef cihaz sahibinin bundan şüphelenmesi halinde onu kolayca tespit etmesi mümkün olmaktadır. 

Hoverwatch 

hoverwatch app

Yukarıda belirttiğimiz diğer casus yazılımlar gibi hedef telefon olmadan WhatsApp takip ücretsiz aramasının en popüler sonuçlarından bir diğeri de Hoverwatch’dır.

Hoverwatch da şu ana kadar bahsettiğimiz uygulamalar ile benzer özelliklere sahip bir uygulamadır. Hoverwatch ile takip etmek istediğiniz telefonun tüm WhatsApp görüşmelerini uygulamayı o cihaza kurduktan sonra kolayca izleyebilirsiniz. 

Uyumluluk 

Hoverwatch, hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Uygulamanın internet sitesi üzerinden hangi cihazlarla uyumlu bir şekilde çalıştığı kontrol edilebilir. 

Ücretlendirme 

Diğer uygulamalar gibi Hoverwatch da ücretlidir. Uygulamanın fiyatlandırması FlexiSPY ile benzerdir. Fiyatları ve özellikleri farklı paketleri bulunmaktadır. Hoverwatch’un farklı özelliklere sahip paketleri ve fiyatları ise şu şekildedir:

 • Kişisel: 1 cihaz kontrol edilebilir. Aylık 24.95 €
 • Profesyonel: 5 cihaz kontrol edilebilir. Aylık 49.95 €
 • Business: 25 cihaz kontrol edilebilir. Aylık 149.95 € 

Avantaj ve Dezavantajları 

Uygulamanın en büyük avantajı kullanıcının kolay kullanımını sağlayan bir ara yüz sunması. Program tasarımı açısından belki de en beğendiğimiz casus yazılım Hoverwatch oldu.

Ayrıca sadece WhatsApp takibi değil anlık mesajlaşma uygulamalarının tümünü takip etme fırsatı vermesi bir diğer artısı olarak belirtilebilir.

Hoverwatch’un en büyük dezavantajı ise ücret konusunda ortaya çıkıyor. Şu ana kadar tanıttığımız WhatsApp takip programları içerisinde Avro ile ücretlendirilen en pahalı uygulama Hoverwatch oldu. 

Spyic 

spyic app

Sektöre yeni girmesine rağmen hızlı giriş yapan casus yazılımlardan biri de Spyic uygulamasıdır. Ebeveyn kontrolünü ön planda tutan uygulama, çocuklarınızın dijital dünyadaki varlıklarını daha güvenli hale getirmeyi vaat ediyor. Tabii ki diğer amaçlar için kullanabileceğiniz Spyic’in ön plana çıktığı nokta programı beğenmemeniz haline 60 günlük para iade garantisi sunuyor olması. 

Uyumluluk

Spyic hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilir. Ancak bu noktada belirtmemiz gereken konulardan biri Spyic ile sadece jailbreak yapılmamış iPhoneların takip edilebildiğidir. 

Fiyatlandırma 

mSpy’dan farklı diğer iki uygulamaya benzer bir fiyatlandırma stratejisi Spyic için geçerli olmaktadır. Spyic’in 3 farklı fiyatta 3 farklı paketi bulunmaktadır. Bu paketlerin her birinde yazılımın farklı özellikleri kullanıma sunulmaktadır:

 • Basic: Tek cihaz takibi. Kısıtlı özellikler. Aylık 39.99 $
 • Premium: Tek cihaz takibi. Tüm özellikler. Aylık 49.99 $
 • Family: 3 cihaz takibi. Tüm özellikler. Aylık 69.99 $ 

Avantaj ve Dezavantajları 

Spyic’in en büyük avantajı müşteri hizmetleri desteği sunuyor olmasıdır. Programı kurarken ya da kullanırken yaşadığınız sorunlarla ilgili erişim sağlayabileceğiniz bir müşteri destek hattı bulunmaktadır. Ancak bu da ne yazık ki bir dezavantajın söz konusu olduğu bir durum. Çünkü Spyic’in gerek müşteri hizmetleri gerekse WhatsApp takibi yapılan uygulamanın kendisi Türkçe destek sunmuyor.

Spyzie 

spyzie app

Casus yazılımlar arasında tavsiye edeceğimiz son uygulamamız Spyzie uygulamasıdır. Keylogger, telefon numarasından konum bulma gibi özellikleri bulunan Spyzie, telefona uzaktan erişimi engelleme yazılımları tarafından tespiti oldukça zor yapılabilen ve stabil çalışan bir uygulamadır.

Spyzie ile takip ettiğiniz telefonun sahibinin haberi olmadan onun WhatsApp yazışmalarını kolaylıkla görebilirsiniz. WhatsApp’tan gelen dosyalar, resimler ve videolar da görebileceğiniz veriler arasında yer almaktadır. 

Uyumluluk 

Hem Android hem de iOS işletim sistemi olan cihazlarda Spyzie ile WhatsApp takibi yapılabilmektedir. 

Ücretlendirme 

Spyzie’nin iki versiyonu bulunmaktadır. Aslına bakılırsa bu iki versiyon arasındaki tek fark sadece birinde olan üç özelliğin diğerinde olmamasıdır.

 • Pro Versiyon: 49.99 $/aylık
 • Ultimate Versiyon: 59.99 $/aylık 

Avantaj ve Dezavantajları 

Spyzie, kolay anlaşılır bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir. Ayrıca site üzerinden programı nasıl kullanacağınıza ilişkin bir demo modu bulunmaktadır. Bu demoyla programın tüm özelliklerini onunla henüz bir cihazı takip etmeye başlamadan görebilir ve test edebilirsiniz.

Ancak uygulama Spyic gibi Türkçe destek sunmamaktadır. Ayrıca halihazırda bazı özelliklerin de internet sitesine girildiğinde kullanılamadığını göreceksiniz. Bunları da dezavantajları olarak belirtebiliriz. 

WhatsApp Takip Uygulaması Nasıl Yüklenir?

Bir WhatsApp takip programını WhatsApp takip programı nasıl anlaşılır aramaları sonucunda bulunmayacak şekilde yüklemek için yapılması gerekenler tüm casus yazılımlar için aynıdır. Biz burada örnek olarak mSpy üzerinden konuyu ele almak istiyoruz.

Gelin bir WhatsApp takip programı nasıl yüklenir? Adım adım göz atmaya başlayalım. 

Aşama 1. Bir Hesap Oluşturun 

Bir WhatsApp takip yazılımını takip etmek istediğiniz telefona yüklemek için öncelikle o takip programının resmi internet sitesinden bir hesap açmanız gerekmektedir. Yukarıda belirttiğimiz yazılımlardan her birinde süreç benzer şekilde işlemektedir. 

Aşama 2. Abonelik Planı Satın Alın

Uygulamaya kaydolduktan sonraki aşama bütçenize uygun abonelik planlarından birini satın almanızdır. Yukarıda tanıttığımız tüm WhatsApp takip etme programları ile ilgili detaylı fiyatlandırma paketlerinden size uygun olanı seçip satın almalısınız. 

Aşama 3. Yazılımı Kurun

Abonelik planını satın aldıktan sonra kullanıcı panelinizden hangi işletim sistemine sahip telefondan kodsuz WhatsApp takip yapmak istediğinizi belirttikten sonra tüm programların kullanıcı panellerinden detaylı kurulma yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

7/24 destek alabileceğiniz mSpy teknik destek ekibi WhatsApp takip etme yapmak için yazılımı nasıl kullanacağınızı detaylı olarak gösterecektir. 

WhatsApp Online Takip Ücretsiz Yapma Yöntemi 

Buraya kadar WhatsApp takibini casus yazılım kullanarak pratik bir şekilde nasıl yapacağınızdan bahsettik. Ancak WhatsApp online takip ücretsiz nasıl yapılır diye merak edenlere özel olarak bir yöntemden bahsetmek istiyoruz.

Her ne kadar %100 sonuç vermese de ücretsiz olması nedeniyle tercih edilen bir yöntemdir. 

Hedef Telefon Olmadan WhatsApp Takip Ücretsiz Yapma Yöntemi?

Ücretsiz bir şekilde WhatsApp takibi WhatsApp Web programı kullanılarak yapılabilmektedir.

Bilindiği üzere WhatsApp Web yazılımı telefondaki WhatsApp’ı bilgisayardan görme imkânı sunan bir uygulamadır. WhatsApp takip etme istediğiniz telefona bir kerelik erişim gerektirmektedir. Takip etmek istediğiniz telefondan WhatsApp’a girdikten sonra Ayarlar kısmından WhatsApp Webi seçin ve kendi bilgisayarınızdan WhatsApp Web’e girdikten sonra çıkan QR kodu takip etmek istediğiniz telefonun WhatsApp’ından okutun.

Karşınıza takip etmek istediğiniz cihazın WhatsApp bilgileri otomatik olarak gelecektir.

%100 ücretsiz olmasına rağmen çok sağlıklı bir yöntem değildir. Zira takip ettiğiniz telefona siz WhatsApp Web üzerinden mesajlarına baktığınız esnada bildirim gitmektedir. Ayrıca hedef cihaz sahibi kendi telefonundaki WhatsApp uygulamasını kullanarak WhatsApp Web’den çıkabilmektedir. 

Sonuç 

WhatsApp takibi nasıl yapılır yöntemlerinin en iyi sonuç vereni yukarıda da belirttiğimiz üzere casus yazılımlar kullanmaktır. Her ne amaçla olursa olsun casus yazılım kullanarak başkasının telefonunu kendi telefonunuz gibi kullanabilirsiniz.

Bu noktada en iyi casus yazılım programı önerimiz ise mSpy olacaktır. Ücretsiz yöntem olan WhatsApp Web ile takip de bir diğer alternatif olmasına rağmen çok sağlıklı çalışmamaktadır.

Yine de WhatsApp takibi yapmak için en iyi yöntem size uygun bir casus yazılım kullanmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir