Facebook Messenger’da Başkasının Mesajlarını Okuma Nasıl Yapılır | mSpy

facebook messenger

Facebook, 2021 yılı itibarıyla dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformudur. İlk çıktığı zamanda dünyada gerçekten sosyal medya kullanımını başlatan ve devrim yaratan sitenin kullanıcıları tarafından en çok kullanılan özelliklerinden biri ise Facebook Messenger ile diğer Facebook kullanıcılarına mesaj göndermedir. Hal böyle olunca da başkasının Messenger konuşmalarını görme, farklı amaçlarla gerekebilmektedir.

Size ait olmayan bir Facebook hesabının yani başkasının Facebook mesajlarını okuma için uygulanabilecek en kolay yöntem casus yazılım uygulamaları kullanmaktır. Biz de piyasanın en iyi casus yazılım programı olan mSpy ile başkasının Messenger mesajlarını okuma programı ücretsiz nasıl yapılır adım adım anlatmak istiyoruz. Uzatmadan başlayalım. 

mSpy ile Facebook Başkasının Mesajlarını Görme Adım Adım Nasıl Yapılır?

mspy facebook app

mSpy, casus yazılımlar alanında en iyi programlardan biridir. Sunduğu gelişmiş özellikler ve uygun fiyatlı olmasının yanı sıra kullanıcılarına 7/24 müşteri desteği veriyor olması mSpy’ı rakiplerinden ayıran diğer özelliklerdir.

Facebook mesaj okuma hilesi olarak da bilinen mSpy ile telefon takibi nasıl mı yapılır? Gelin adım adım göz atalım. 

Adım 1. mSpy’da Hesap Oluşturun

mSpy’ın resmi sitesi tr.mspy.com adresine girdikten sonra mSpy’a üyelik sayfasını açmalısınız. Ardından ilk olarak hesap oluşturma ekranına geçerli e-mail adresinizi girmeniz gerekiyor. 

Adım 2. Takip Edeceğiniz Cihazın İşletim Sistemini Seçin ve mSpy’ı İndirin 

İlk adımda geçerli e-mail adresinizi girdikten sonra ikinci adımda karşınıza yukarıdaki ekran gelecek. Buradan Facebook başkasının mesajlarını okuma istediğiniz kişinin telefonunun işletim sistemini seçmeniz gerekmektedir. Cihazın ne olduğundan emin değilseniz en sonda yer alan “Daha Sonra Karar Verin” seçeneğini seçebilirsiniz. 

Adım 3. Abonelik Planınızı Seçin

İlk 2 adımı geçtikten sonra Facebook girme programı olarak mSpy’ın hangi sürümünü kullanacağınızı seçmeniz gerekmektedir. Seçimini yaptığınız abonelik paketini satın aldıktan sonra Facebook başkasının mesajlarını görme işlemine başlayabilirsiniz. 

Adım 4. Başkasının Facebook Mesajlarını İzlemeye Başlayın 

Artık hazırsınız. Bu adımların hepsini geçtikten sonra karşınıza mSpy kullanıcı paneli gelecek. Kullanıcı panelinden mSpy aracılığıyla takip etmek istediğiniz telefona mSpy’ı nasıl kuracağınız anlatılmaktadır.

Hem iOS hem de Android cihazlara kolayca kurulabilen mSpy, iOS için jailbreak ya da Android için root işlemleri yapılmış olan telefonlarda dahi kullanılabilmektedir.

Hemen mSpy’ı kullanmaya başlayın ve Facebook hesabı üzerinde casusluk yapın. 

mSpy ile Facebook Hesabı Üzerinde Casusluk Yapma Sebepleri 

Facebook Messenger bugün pek çok kişinin Facebook arkadaşları ile mesajlaşmak için yoğun bir şekilde kullandıkları bir uygulama. Özellikle bu uygulamayı kullanarak atılan mesajları takip etmek isteyen kişilerin bu işlemi yapmak için en çok ihtiyaç duydukları nedenleri şu şekilde belirtebiliriz:

Ebeveyn Denetimi 

Günümüz çocukları artık dijital bir dünyaya doğuyorlar ve bu dünyadan onları uzak tutmak tabii ki mümkün olmayacaktır.

Bugün çok erken yaşlarında çocuklar kendilerine sosyal medya hesapları açabilmektedirler. İnternetin pek çok faydası olduğu gibi zararları da mevcuttur ve ebeveynlerin çocuklarını internetin bu zararlı etkilerinden kurtarmaları gerekmektedir.

İşte Facebook başkasının mesajlarını okuma programı olarak mSpy’ın en çok kullanıldığı alanlardan biri de ebeveynlerin çocuklarını Facebook’taki zararlı arkadaşlıklardan koruma amacıdır. 

Şüpheli Davranışları Olan Sevgiliyi İzleme 

Bugün pek çok ilişkin internet üzerinden başlayabilmektedir. İlişkiler konusunda en çok kullanılan programlardan biri de Facebook’tur.

Sevgilisinin şüpheli davranışları olduğunu gören kişilerin sevgilisinin onu aldatıp aldatmadığını anlaması için en iyi yollardan biri mSpy ile sevgilisinin Facebook Messenger takibini yapmaktır. 

Çalışan İzleme (Profesyonel Amaçlar) 

Şirketlerde çalışanlara verilen telefonlardan çalışanlarının neler yaptığını ve kimlerle mesajlaştığını görmek isteyen bir işveren de mSpy aracılığıyla çalışanlarının internette kimlerle konuştuğunu kolayca takip edebilmektedir. 

Facebook Takip Programı mSpy’ın Uygulamaları İzleme ile İlgili Diğer Özellikleri 

mspy app

mSpy casus yazılımıyla Facebook Messenger mesajlarını takip etmenin yanı sıra başka birinin telefonuna dair pek çok şeyi de görüp takip edebilirsiniz. mSpy aracılığıyla uzaktan telefon kontrolü noktasında yapabileceklerinizin gerçekten sınırı yok.

mSpy aynı zamanda telefon takibi nasıl yapılır ücretsiz sorusunun alternatif cevaplarından bir tanesi olarak da kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

mSpy’ın kullanıcılarına sunduğu gelişmiş özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Başkasının aramalarını izleme: mSpy’ı kullanarak programı yüklediğiniz kişinin tüm arama kayıtlarını ve aramalara ilişkin detayları mSpy kullanıcı panelinizden doğrudan görebilirsiniz.
 • SMS’leri izleme: mSpy yüklediğiniz cihaza atılan ve gelen SMS’lerin tamamını mSpy aracılığıyla kolayca görebilirsiniz.
 • Hızlı mesajlaşma uygulamalarındaki mesajları okuma: Facebook Messenger’ın yanı sıra en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Telegram gibi anlık mesaj programlarına gelen mesajları ve medya dosyalarını mSpy ile kolayca görebilirsiniz.
 • Uygulama ve programları kontrol etme: mSpy ile takip ettiğiniz cihazdaki uygulamaları izleme ve onları kontrol etmeniz mümkündür. İstediğiniz uygulamayı cihaz sahibinin haberi olmadan silebilir ve istediğiniz uygulamayı uzaktan onun cihazına yükleyebilirsiniz.
 • Hedef cihazın ekranını kaydetme: mSpy aracılığıyla takip ettiğiniz cihazın ekran kaydını alabilirsiniz. Ayrıca keylogger özelliği sayesinde aldığınız kayıtlarda klavye ile yazılan her şeyi görebilirsiniz.
 • Medya dosyalarını görme: mSpy’ın gelişmiş bir diğer özelliği de takip ettiğiniz cihazın multimedya dosyalarını görebilmenizdir. mSpy’ı yüklediğiniz cihazın galerisinde yer alan tüm resimleri görebilir ve buradaki dosyaları kendi cihazınıza çekebilirsiniz.
 • İnternet faaliyetlerini izleme: mSpy’ın çok kullanacağınız bir diğer özelliği de hedef cihazın internet faaliyetlerini izlemedir. Hedef cihazdan hangi internet sitelerine girildiğini görebildiğiniz gibi bütün internet geçmişini de tek bir tıkla kolayca görebilirsiniz.
 • E-mailleri okuma: mSpy ile takip ettiğiniz cihaza gelen ve cihazdan giden tüm e-mailleri okuyabilir ve takip edebilirsiniz. 

Facebook Messenger Takip Bedava Yöntemi 

Tabii ki mSpy gibi gelişmiş bir casus yazılımı kullanmak belli bir bütçe gerektirmektedir. Ancak mSpy’ı bu tip işlemleri gerçekleştirmek için kullanmak istiyorsanız kesinlikle ödeyeceğiniz miktara değeceğini söyleyebiliriz.

Bununla birlikte bir nevi Facebook’u hacklemek olarak da adlandırabileceğimiz ücretsiz alternatif bir Messenger izleme yöntemi de bulunmaktadır. Dilerseniz Messenger takip bedava olarak yapılabilecek bu yöntemden de bahsedelim. 

Parola Sıfırlama Yöntemiyle Başkasına Ait Facebook’u Hacklemek 

Bu işlemle Facebook’un şifresini sıfırlayarak kendiniz yeni bir şifre belirler ve takip etmek istediğiniz kişinin Facebook hesabına giriş yaparsınız. Ancak bu şekilde hack yapmanın dezavantajı hack yaptıktan sonraki süreçte ilgilinin Facebook hesabına gelen mesajları göremeyecek olmanızdır. Zira yeni şifreyi siz belirleyeceksiniz ve hesap artık sizin olacak.

Yine de ücretsiz olması nedeniyle tercih edilebilecek bir yöntemdir. Ancak belirtmemiz gereken konulardan bir diğeri de bu yöntemde ele geçirmek istediğiniz hesap sahibinin e-mailine de erişiminizin olması gerektiğidir.

İşte yapmanız gerekenler:

 1. Facebook’a girin.
 2. “Şifremi Unuttum” kısmına tıklayın.
 3. Hesap sahibinin e-mail adresi telefon numarası ya da hesap ismini girin.
 4. Hesap sahibine ait ve sizin de erişiminiz olan yöntemi seçin.
 5. Bu noktadan sonra Facebook’un talimatlarını izleyin ve hesap şifresini sıfırlayın.
 6. Sıfırladığınız şifreyle hacklediğiniz hesaba giriş yapın. 

Sonuç

Başkasına ait Facebook Messenger mesajlarını görmek hayatımızın belli dönemlerinde ihtiyaç duyabileceğimiz şeyler arasında yer almaktadır. Görüldüğü üzere bunu yapmanın farklı yöntemleri vardır ve bahsettiğimiz hiçbir yöntem zorlayıcı yöntemler değildir. Ayrıca bu yöntemlerin en güzel yanlarından biri de yöntemleri uygulamak için asla üst düzey teknik bilgiye gereksiniminizin olmamasıdır.

Yine de en garantili yöntem, casus yazılım programı mSpy’ı kullanarak başkasına ait bir Facebook hesabını hacklemeye çalışmaktır diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir